Ženska reprezentanca do 16 let je na evropskem prvenstvu v Skopju doživela tretji poraz. V tekmi za razvrstitev od 9. do 12. mesta je bila od nje boljša izbrana vrsta Izraela.

(foto: FIBA)

Slovenke, ki so na srečanju vodile le v prvi četrtini (20:22), ko so povedle s 5:4 in 20:19, so na svoji sedmi tekmi izgubile z rezultatom 68:82.

Izraelke so si zmago priborile v zadnji četrtini, v kateri so prednost 4 točk (60:64) z delnim nizom 11:2 v 38. minuti povišale na 13 točk (62:75).

Varovankam Gašperja Sluge sta največ težav povzročala slab met iz igre (27,8 % oz. 22/79) in organizatorka igre Danielle Karsh, s 25 točkami, 6 skoki in podajami ter 2 pridobljenima žogama najkoristnejša igralka tekme.

Najbolj učinkovita igralka Slovenije je bila Ajda Burgar, ki je zbrala 13 točk, 3 skoke, 2 pridobljeni žogi in 1 podajo.

Slovensko reprezentanco drevi ob 18.45 uri čaka še zadnja tekma prvenstva. Za končno 11. mesto se bo udarila z reprezentanco Švice.

Evropsko prvenstvo za kadetinje, divizija B, Skopje:

Tekme za razvrstitev od 9. do 12. mesta:

Petek, 25. avgust:

SLOVENIJA - IZRAEL 68:82 (20:22, 22:27, 18:15, 8:18)

Novovič 15, Burgar 13, Debeljak 11; Karsh 25 (6 podaj), Garzon 19 (1 blokada in 3 ukr. žoge), Shlush 14.

POSNETEK TEKME

Gašper Sluga, selektor slovenske reprezentance:

"Čestitke Izraelu za zmago. Imeli so dober strelski večer in zasluženo zmagali. Najbolj me jezi, da se nismo držali dogovora glede obrambe na Karshevi in to je na koncu odločilo tekmo."