Košarka je zakon!

 
 
 

 

 

 

SLO košarka na FB

facebook

VIDEO: Srbi postali prvaki 1. Challengerja v Ljubljani

Ta vikend je v Ljubljani potekal prvi FIBA turnir serije Challenger. Prvega mesta so se razveselili košarkarji srbske ekipe Liman, ki so v finalu z 21:13 premagali ekipo Ljubljana.

(foto: KZS)

V velikem finalu so prvi povedli igralci Limana, po izenačenju Ljubljane (Aleš Kunc, Blaž Črešnar, Jasmin Hercegovac in Želimir Zagorac) na 1:1 pa so gostje naredili delni niz 8:1 in pobegnili na sedem točk razlike (9:2). S tem so si ustvarili odločilno prednost, ki jo ekipa Ljubljane v nadaljevanju ni uspela izničiti.

Ekipa Limana je tako postala prva zmagovalka Samsung Ljubljana 3x3 Challengerja, njen igralec Stefan Kojić, ki je v finalu zadel kar pet trojk, pa je bil proglašen za najkoristnejšega igralca turnirja.

Med petimi sodelujočimi ekipami iz Slovenije je drugi najboljši rezultat dosegla ekipa Kranj (Boris Jeršin, Jasmin Perković, Mensud Julević in Siniša Štemberger), ki se je prebila vse do polfinala.

Ekipi Piran (Gašper Ovnik, Adin Kavgić, Anže Srebovt in Simon Finžgar) in Bernardin (Alen Prole, Jaka Zagorc, Matevž Mikuš in Robert Abramovič) sta z nastopi končali v četrtfinalu, ekipa Slovenske Konjice (Tomaž Jereb, Kristjan Muzel, Milan Sebič in Gašper Sevšek) pa v skupinskem delu.

V ekipi Monako sta igrala tudi Slovenca Rok Smaka in Dejan Mlakar, ekipa pa je s tekmovanjem končala v polfinalu, kjer jo je z 21:15 premagala Ljubljana.

Samsung Ljubljana 3x3 Challenger:

Skupina A:

Petek, 18. avgust:

LJUBLJANA - SLOVENSKE KONJICE 19:14
PAIDE (EST) - RAŠKA (SRB) 21:7
SLOVENSKE KONJICE - RAŠKA (SRB) 16:18
LJUBLJANA - PAIDE (EST) 18:17

Sobota, 19. avgust:

PAIDE (EST) - SLOVENSKE KONJICE 13:21
RAŠKA (SRB) - LJUBLJANA 16:12


Skupina B:

Petek, 18. avgust:

LIMAN (SRB) - CLEARWATER ATG (ZDA) 22:13
ULAN BATOR (MNG) - MONAKO (MON) 15:17
CLEARWATER ATG (ZDA) - MONAKO (MON) 17:21
LIMAN (SRB) - ULAN BATOR (MNG) 22:14

Sobota, 19. avgust:

ULAN BATOR (MNG) - CLEARWATER ATG (ZDA) 17:15
MONAKO (MON) - LIMAN (SRB) 21:17


Skupina C:

Petek, 18. avgust:

PIRAN - BERNARDIN 18:15
LENINGRAD (RUS) - VETERNIK (SRB) 21:12
BERNARDIN - VETERNIK (SRB) 20:22
PIRAN - LENINGRAD (RUS) 22:14

Sobota, 19. avgust:

LENINGRAD (RUS) - BERNARDIN 17:19
VETERNIK (SRB) - PIRAN 15:21


Skupina D:

Petek, 18. avgust:

KRANJ - BAR (ČG) 13:15
VITEZ ECOS ROMARI (BiH) - WINNIPEG (KAN) 20:14
BAR (ČG) - WINNIPEG (KAN) 20:16
KRANJ - VITEZ ECOS ROMARI (BiH) 18:13

Sobota, 19. avgust:

VITEZ ECOS ROMARI (BiH) - BAR (ČG) 14:20
WINNIPEG (KAN) - KRANJ 13:22


Izločilni boji:

Četrtfinale:

Sobota, 19. avgust:

RAŠKA - KRANJ 6:21
PIRAN - LIMAN 15:21
MONAKO - BERNARDIN 21:12
BAR - LJUBLJANA 14:21

Polfinale:

Sobota, 19. avgust:

KRANJ - LIMAN 13:19
MONAKO - LJUBLJANA 15:21

Finale:

Sobota, 19. avgust:

LIMAN - LJUBLJANA 21:13

Share

Dodaj komentar

Iskalnik