Mlajše kategorije

Moška reprezentanca do 16 let na tekmah evropskega prvenstva za končno razvrstitev ostaja suverena in neporažena. Po Rusiji je prepričljivo odpravila še Izrael, drevi pa se bo z Italijo udarila za končno 9. mesto.

(foto: FIBA)

Tekmo za razvrstitev od 9. do 12. mesta so bolje odprli slovenski košarkarji, ki so po slabih treh minutah igre povedli s 5:0. Izid je bil v prvi četrtini izenačen le enkrat, ves čas pa so bili v minimalni prednosti Slovenci, ki so prvih deset minut dobili z izidom 15:9.

V drugi četrtini so izbranci Dejana Gašparina zaigrali še bolj agresivno in po polovici druge četrtine prvič povedli za 10 točk (25:25). Ob koncu prvega polčasa je slovenska izbrana vrsta, ki je bila v prvih dvajsetih minutah v vseh prvinah igre boljši nasprotnik, vodila z 39:27.

Slovenci so prevladovali tudi v tretji četrtini in štiri minute pred njenim koncem s trojko Dana Duščaka prvič povedli za več kot 20 točk (33:55). Semafor je po tridesetih minutah igre kazal izid 38:58.

Izraelci so v zadnjih desetih minutah sprožili močno ofenzivo, a so bili naši fantje dovolj zbrani, da so visoko prednost pretvorili v peto zmago (59:70).

Naziv najkoristnejšega igralca Slovenije sta si razdelila Gregor Glas in Rok Radović. Prvi je tekmo končal pri 22 točkah, 3 podajah ter 2 skokih in pridobljenih žogah, drugi pa pri 16 točkah, 10 skokih in 2 podajah.

Kadetska reprezentanca bo danes ob 18.15 odigrala zadnjo tekmo na evropskem prvenstvu. Njena tekmica bo izbrana vrsta Italije, ki je sinoči s 65:53 premagala Estonijo.

Evropsko prvenstvo za kadete, divizija A, Podgorica:

Tekme za razvrstitev od 9. do 12. mesta:

Petek, 18. avgust:

IZRAEL - SLOVENIJA 59:70 (9:15, 18:24, 11:19, 21:12)

Hayun 12, Sahar 8 (2 ukr. žogi), Avdija (8 skokov in 4 podaje), Melamed (2 ukr. žogi), Fogel in Shafir 7; Glas 22 (2 ukr. žogi), Radović 16 (10 skokov), Samar (7 podaj in 2 ukr. žogi) in Kmetič 10.

POSNETEK TEKME

Dejan Gašparin, selektor slovenske reprezentance:

"Tekma polna napak. Kljub temu smo jo suvereno dobili. Čestitke fantom za zmago. V soboto nas čaka še zadnji obračun proti Italijanom."