Mlajše kategorije

Moška reprezentanca do 16 let je na evropskem prvenstvu v črnogorski Podgorici doživela prvi neuspeh. Prvi poraz ji je zadala izbrana vrsta Hrvaške, ki je tako v četrto slavila prvo zmago.

(foto: FIBA)

Slovenci so tekmo osmine finala začeli v postavi Rok Radović, Žiga Samar, Gregor Glas, Maj Dušanič in Klemen Smrekar. Začetek obračuna je pripadel Hrvaški, ki je hitro povedla s 6:2, a so Slovenci hitro odgovorili in z agresivno igro tri minute pred koncem prvega dela povedli s 15:10.

V zadnjih minutah prve četrtine so Slovenci zapadli v manjšo krizo, kar so Hrvati znali izkoristi in z delnim nizom 11:0 prvo četrtino dobili z izidom 21:15.

Naši fantje na hrvaško igro niso našli pravega odgovora niti v drugi četrtini, hrvaška reprezentanca pa je v tretji minuti drugega dela srečanja prvič povedla z dvomestno razliko (29:18). Po zaostanku 11 točk so Slovenci zaigrali bolje in ravno do konca prvega polčasa ujeli nasprotnike. Semafor je po 20 minutah kazal rezultat 36:36.

Slovenija je v drugi minuti tretje četrtine znova povedla (40:39), a so Hrvati ponovno prevzeli pobudo in tretjo četrtino dobili z rezultatom 56:47.

Tudi v zadnjem delu so bili varovanci Dejana Gašparina slabši nasprotniki in Hrvaška je vztrajno povečevala prednost. Na koncu so Hrvati slavili zmago s 76:65 in se tako uvrstili v četrtfinale evropskega prvenstva, Slovenci pa bodo tekmovanje nadaljevali s tekmami za obstanek.

Njihova naslednja nasprotnica bo Rusija, s katero se bodo pomerili jutri ob 13.45.

Evropsko prvenstvo za kadete, divizija A, Podgorica:

Osmina finala:

Torek, 15. avgust:

SLOVENIJA - HRVAŠKA 65:76 (15:21, 21:15, 11:20, 18:20)

Glas 22, Radović 10 (7 skokov in 4 podaje), Samar 8 (4 podaje in 5 ukr. žog); Rudan 23 (5 podaj in 3 ukr. žoge), Šarić 16 (10 skokov in 1 blokada), Gizdavić 15 (5 podaj).

POSNETEK TEKME

Dejan Gašparin, selektor slovenske reprezentance:

"Čestitke Hrvatom za zmago. Mi nismo bili pravi. Energija, ki nas je krasila do danes, je izginila v preveliki želji. Tak pač je šport, vendar časa za žalovanje ni, čaka nas težek boj v nadaljevanju."