Košarka je zakon!

 
 
 

 

 

 

SLO košarka na FB

facebook

Ljubljanske košarkarice na zmagovalnem odru še tretje leto zapored

V hrvaškem Splitu se je sinoči končalo tretje evropsko univerzitetno prvenstvo v košarki 3x3, na katerem so Slovenijo predstavljale tri ekipe.

 

(foto: Matej Jamnik)

V moški kategoriji sta nastopali zasedbi Univerze na Primorskem in Univerze v Ljubljani, v ženski kategoriji pa je tekmovala ekipa Univerze v Ljubljani, ki je branila naslov prvaka izpred dveh let v Kragujevcu.

Največji uspeh so zabeležila dekleta v postavi Dora Klobučar, Maja Jakobčič, Sara Meden in Urša Žibert, ki so osvojile 3. mesto, fantje pa so tekmovanje zaključili na 7. (Univerza v Ljubljani - Anže Zdolšek, Dejan Đekanović, Dejan Trnjak in Milan Kovačević) in 9. mestu (Univerza na Primorskem - Aleks Cvetičanin, Alen Katonar, Andrej Volk in Tim Škerbec).

Ob tem naj omenimo še, da je bila Žibertova uvrščena v najboljšo žensko ekipo prvenstva, Đekanović pa je zmagal v tekmovanju v metu za tri točke.

Rezultati slovenskih ekip:

Ženske:

Predtekmovalna skupina C:

UNIVERZA V LJUBLJANI (SLO) - Univerza v Tallinnu (EST) 14:10
Univerza V Ljubljani: Žibert 6, Jakobčič 4, Meden 3, Klobučar 1;

UNIVERZA V LJUBLJANI (SLO) - Univerza za šport na Madžarskem (MAD) 16:5
Univerza v Ljubljani: Žibert 7, Meden 5, Jakobčič 3, Klobučar 1;

Univerza v Splitu 2 (HRV) - UNIVERZA V LJUBLJANI (SLO) 11:13
Univerza V Ljubljani: Žibert 5, Meden 4, Jakobčič 3, Klobučar 1;

UNIVERZA ZA ŠPORT V ROMUNIJI (ROM) - Univerza v Ljubljani (SLO) 12:10
Univerza v Ljubljani: Jakobčič 4, Žibert 3, Meden 2 in Klobučar 1;

Četrtfinale:

UNIVERZA V LJUBLJANI (SLO) - Univerza v Nantesu (FRA) 9:8
Univerza v Ljubljani: Žibert in Meden 3, Jakobčič 2 in Klobučar 1;

Polfinale: 

Univerza v Ljubljani (SLO) - UNIVERZA ZA ŠPORT IZ KAUNASA (LIT) 8:12
Univerza v Ljubljani: Žibert 5 in Meden 2, Klobučar 1, Jakobčič;

Tekma za 3. mesto:

UNIVERZA V LJUBLJANI (SLO) - Univerza za šport v Romuniji (ROM) 14:11
Univerza v Ljubljani: Žibert in Meden 6, Klobučar 2, Jakobčič;


Moški:

Predtekmovalna skupina D:

UNIVERZA V LJUBLJANI (SLO) - Univerza v Genovi (ITA) 17:14
Univerza V Ljubljani: Kovačević 7, Trnjak 4, Đekanović in Zdolšek 3;

UNIVERZA V BORDEAUXU (FRA) - Univerza v Ljubljani (SLO) 19:17
Univerza V Ljubljani: Trnjak 7, Kovačević in Đekanović 5, Zdolšek;

UNIVERZA V LJUBLJANI (SLO) - Univerza v Minhu (POR) 14:12
Univerza V Ljubljani: Kovačević in Zdolšek 5, Đekanović in Trnjak 2;

Univerza v Gironi (ŠPA) - UNIVERZA V LJUBLJANI (SLO) 18:20
Univerza V Ljubljani: Kovačević 7, Trnjak 6, Đekanović in Zdolšek 3;

UNIVERZA V LJUBLJANI (SLO) - Univerza za šport na Madžarskem (MAD) 21:13
Univerza V Ljubljani: Zdolšek 10, Trnjak 9, Kovačević in Đekanović 1;

Četrtfinale:

Univerza v Ljubljani (SLO) - UNIVERZA V SAINT-PETERBURGU (RUS) 15:22
Univerza V Ljubljani: Kovačević 6, Trnjak in Zdolšek 4, in Đekanović 1;

Tekma za razvrstitev od 5. do 8. mesta:

Univerza v Ljubljani (SLO) - UNIVERZA V WROCLAWU (POL) 9:14
Univerza V Ljubljani: Trnjak 6, Kovačević 3, Zdolšek, Đekanović;

Tekma za 7. mesto:

UNIVERZA V LJUBLJANI (SLO) - Univerza v Gironi (ŠPA) 22:18
Univerza V Ljubljani: Trnjak 10, Zdolšek 8, Đekanović 4, Kovačević;


Predtekmovalna skupina C:

UNIVERZA V WROCLAWU (POL) - Univerza na Primorskem (SLO) 19:9
Univerza na Primorskem: Škerbec 5, Katonar 2, Volk in Cvetičanin 1;

UNIVERZA NA PRIMORSKEM (SLO) - Univerza v Budimpešti (MAD) 11:6
Univerza na Primorskem: Škerbec 7, Katonar 3, Volk 1, Cvetičanin;

Univerza Nova (POR) - UNIVERZA NA PRIMORSKEM (SLO) 11:12
Univerza na Primorskem: Katonar 7, Škerbec in Volk 2, Cvetičanin 1;

Univerza na Primorskem (SLO) - UNIVERZA V SPLITU 2 (HRV) 14:18
Univerza na Primorskem: Škerbec 7, Katonar in Volk 3, Cvetičanin 1;

Univerza v Ploiestiju (ROM) - UNIVERZA NA PRIMORSKEM (SLO) 16:21
Univerza na Primorskem: Škerbec 12, Katonar 7, Cvetičanin 2, Volk;

Dodatna tekma za uvrstitev v četrtfinale:

UNIVERZA V SAINT-PETERSBURGU (RUS) - Univerza na Primorskem (SLO) 19:15
Univerza na Primorskem: Škerbec 7, Katonar in Cvetičanin 3, Volk 2;

Tekma za razvrstitev od 9. do 12. mesta:

UNIVERZA NA PRIMORSKEM (SLO) - Univerza v Črni gori(ČG) 21:12
Univerza na Primorskem: Škerbec 9, Volk 5, Cvetičanin 4, Katonar 3;

Tekma za 9. mesto:

UNIVERZA NA PRIMORSKEM (SLO) - Univerza v Izraelu (IZR) 19:16
Univerza na Primorskem: Cvetičanin 10, Škerbec 7, Katonar in Volk 1;

Share

Komentarji   

 
+4 #1 Navijač 17:18 29-07-2017
Bravo punce
Citat
 

Dodaj komentar

Iskalnik