Slovenke do zgodovinske zmage na velikih tekmovanjih!

Slovensko žensko reprezentanco uvodni poraz na njenem krstnem evropskem prvenstvu ni potrl. Na drugi tekmi proti Grčiji so varovanke Damirja Grgića zaigrale kot prerojene in z izjemno borbeno in požrtvovalno igro prišle do svoje prve zmage na velikih tekmovanjih!

(foto: FIBA)

Slovenke so obračun z Grkinjami začele z izrazito napadalno igro in po koših današnje slavljenke Eve Lisec in Teje Oblak povedle s 6:0, v šesti minuti pa naskok povišale še na sedem točk (5:12). Ko je že kazalo, da si bodo že v uvodni četrtini zagotovile visoko prednost, pa se jim je v napadu povsem ustavilo, kar so Grkinje izkoristile in z delnim nizom 9:0 pred drugo četrtino povedle s 14:12.

V naslednjih desetih minutah so varovanke Damirja Grgića poskusile znova preiti v vodstvo, kar jim je po dveh izenačenjih uspelo v 13. minuti, ko je Sandra Piršič zadela za 18:20. Veselje pa ni trajalo dolgo, saj se je nato ponovil zaključek prve četrtine, Grkinje pa so na najdaljši odmor odšle s prednostjo 10 točk (33:23).

Med krajšim oddihom so naše košarkarice hitro prišle do spoznanja, da morajo svojo igro korenito spremeniti, če še želijo upati na zmago. V parket so zagrizle že v prvih minutah tretje četrtine, za vložen trud pa so bile nagrajene v 25. minuti, ko so s trojko Lisčeve izenačile na 43:43. V preostalem času so iz igre zadele le še Grkinje, ki so z 10 točko Evanthie Maltsi pred zadnjo četrtino vodile s 47:44.

V odločilnem delu igre so bile v rahli prednosti Grkinje, Slovenke pa so v zadnjih dveh minutah zaigrale na vse ali nič in s šestimi zaporednimi točkami v režiji Maje Erkić in Nike Barič vknjižile prvo in zgodovinsko zmago na evropskem prvenstvu, s katero ostajajo v igri za uvrstitev v četrtfinale.