Špansko državno prvenstvo je končano, naslov prvaka pa je presenetljivo, a povsem zasluženo osvojila Valencia, ki je v finalu s 3:1 v zmagah odpravila Real Madrid.

(foto: ACB.com)

Aktualni prvaki niti na sinočnji četrti tekmi v Valencii niso bili pravi. Po prvi četrtini so sicer vodili z 20:19, že v naslednji četrtini pa nato povsem popustili, dosegli le 11 točk in na odmor odšli z zaostankom kar 17 točk (48:31).

Madridčani so v drugem polčasu zaigrali bolje, a jim velike razlike ni uspelo stopiti. Na koncu so izgubili s 76:87 in s tem ostali brez tretjega zaporednega naslova prvaka.

Najkoristnejši igralec Valencie je bil krilni košarkar Joan Sastre (19 točk in 6 skokov), pri Realu pa se je najbolj izkazal branilec Sergio Llull (23 točk, 7 podaj, 3 skoki in 1 pridobljena žoga).

Slovenski organizator igre Luka Dončić je na svoji zadnji tekmi letošnje sezone v 8 minutah vknjižil 2 točki (1/2 za dve, 0/1 za tri) in 1 skok. Sezono je končal s povprečjem 7,4 točke, 4,4 skoka in 3 podaje.