Bojevniki kot prvi v finale lige NBA

Golden State Warriorsi so na četrti polfinalni tekmi še četrtič porazili San Antonio Spurse in brez poraza v letošnji končnici napredovali v veliki finale lige NBA.

(foto: NBA.com)

Podprvaki najmočnejše košarkarske lige na svetu so v San Antoniu zmagali s 129:115, 12. zaporedno zmago v končnici pa so si priigrali z dominantno igro.

Ostroge so vodile le v uvodnih minutah, ko so povedle z 2:0 in s 4:2, potem pa so Bojeniki naredili delni niz 19:3 in prednost, ki je bila najvišja v 27. minuti (22 točk), zadržali vse do konca.

Pri Golden State Warriorsih sta blestela Stephen Curry in Kevin Durant, ki sta skupaj dosegla kar 65 točk, 17 skokov in 10 podaj, pri San Antonio Spursih pa je največ točk dosegel Kyle Anderson (20).

Liga NBA, finale zahodne konference:

Ponedeljek, 22. maj:

SAN ANTONIO SPURS - GOLDEN STATE WARRIORS 115:129 (19:31, 32:34, 27:31, 37:33) [4:0]*

Anderson 20, Ginobili 15, Mills in Gasol 14; Curry 36, Durant 29, Green 16.