Šest let od zadnjega mednarodnega finala Olimpije

Članska ekipa Uniona Olimpije je na današnji dan pred natanko šestimi leti nastopila v svojem zadnjem finalu v mednarodnih tekmovanjih.

(foto: Union Olimpija)

Pisal se je 21. april 2011, košarkarski navdušenci s prostora nekdanje republike Jugoslavije pa smo nestrpno pričakovali jubilejni 10. finale regionalne lige ABA, v katerem sta si nasproti stala Union Olimpija in Partizan.

V sezoni 2010/11 je zaključni turnir jadranske lige gostila tedaj še manj kot leto dni stara arena Stožice, nanj pa so se poleg Ljubljančanov in Beograjčanov uvrstili še košarkarji novomeške Krke in podgoriške Budućnosti.

V polfinalu, ki se je odigral 19. aprila, so se varovanci Jureta Zdovca pomerili proti Krki in jo na krilih 19 točk Saša Ožbolta premagali s 67:57, izbranci Vladimirja Jovanovića pa so se zoperstavili Budućnosti in jo po skupno 26 točkah dvojca Curtis Jerrells - Raško Katić ugnali z 62:58.

V veliki finale sta tako napredovala Union Olimpija in Partizan, ki so ga na zadnji dan turnirja prišli spodbujati številni navijači.

Tako imenovani Grobarji so že pred začetkom tekme poskrbeli za veliko ogorčenje ljubljanske publike. Ob slabo pripravljeni varnostni službi so namreč brezkompromisno zasedli mesta tik za klopjo svojih ljubljencev.

Košarkarji Partizana so se zato v gosteh počutili kot domačini, to pa se jim je poznalo in obrestovalo tudi v sami igri. Beograjčani so z razpoloženim Jerrellsom prve tri četrtine dobili in po 30. minutah vodili s 65:58, v zadnji četrtini pa zadržali nalet gostiteljev in petič zapored postali prvaki lige ABA.

Nad kontroverznim finalom in porazom Uniona Olimpije je bil verjetno najbolj razočaran prav njen trener Jure Zdovc, ki je po tekmi nepreklicno odstopil, v njegove čevlje pa je do konca sezone stopil njegov pomočnik Miro Alilović.