Crvena zvezda je na tretji tekmi finala 16. sezone regionalne lige ABA še tretjič premagala Cedevito in tako še tretjo sezono zapovrstjo osvojila naslov prvaka in mesto v Evroligi.

(foto: ABA)

Po dveh tekmah v Beogradu so košarkarji Cedevite tretjo tekmo finala odigrali pred domačimi navijači v Zagrebu, a jim niti to ni pomagalo do prve zmage v seriji.

Zagrebčani so v prvem polčasu še lahko kljubovali Beograjčanom, v tretji četrtini pa so ti nato prevzeli pobudo in prednost 7 točk z odličnim metom za dve točki (na koncu 55,9:38,9 %) pred zadnjo četrtino povišali na +17 (48:65).

Ključni mož Crvene zvezde je bil tokrat ameriški krilni center in nekdanji Olimpijin igralec Deon Thompson, ki je za zmago s 77:61 prispeval 14 točk, 4 skoke, 3 blokade, 2 podaji in 1 pridobljeno žogo.

Na strani zmagovalcev sta dvomestno število točk zbrala še Marko Simonović (13) in Američan Nathan Wolters (11), pri Cedeviti pa je več kot 10 točk uspelo doseči le Toniju Katiću (12).

Naš Mirza Begić je na tretji tekmi finala lige ABA odigral 15 minut, v tem času pa vknjižil 2 točki (0/4 za dve, prosti meti 2/2) in 3 skoke.