V ligi Nova KBM sta bila sinoči odigrana dva obračuna. Na zaostali tekmi 10. kola so do druge zmage v sezoni prišli košarkarji Term Olimia Podčetrtka, ki so ugnali LTH Castings, 14. kolo pa sta z medsebojno tekmo, ki so jo dobili Ljubljančani, odprla Portorož in Union Olimpija.

(foto: KK Terme Olimia Podčetrtek)

Liga Nova KBM, sreda, 11. januar:

10. kolo:

TERME OLIMIA PODČETRTEK - LTH CASTINGS 84:76 (16:22, 25:14, 18:22, 25:18)

Strnad 21 (5 podaj), Štruc 18 (1 ukr. žoga), Cerkovnik 17 (12 skokov in 1 blokada); Robbins 28 (5 podaj in 6 ukr. žog), Rebec 20, Grubelič 10.

V derbiju začelja lige Nova KBM so košarkarji Term Olimia Podčetrtk zabeležili pomembno zmago v boju za obstanek v elitni druščini. Pod vodstvom novega stratega Andreja Žaklja so s 84:76 ugnali LTH Castings. V Podčetrtku sta se v zaostali tekmi desetega kola srečali ekipi, ki sta imeli predtem vsaka zgolj po eno zmago. Podčetrtčani so jo dosegli v prvem krogu v začetku oktobra, Škofjeločani pa mesec dni kasneje.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji četrtini. Gostitelji so v vodstvo prešli z delnim izidom 11:1, za katerega sta poskrbela Jure Štruc (18 točk) in Anže Cerkovnik (17 točk in 12 skokov), gostje so znižali zaostanek na 78:76, dokončno pa sta domačim zmago prinesla Nejc Strnad (21 točk) in Mensud Julević (8 točk in 7 skokov).

Pri gostih je tako izzvenel izkupiček Victorja Robbinsa, ki je dosegel 28 točk. Košarkarji Term Olimia bodo na parket znova stopili že v soboto, ko bodo gostili zasedbo Hopsov, LTH Castings pa v petek čaka gostovanje v Novem mestu.

Andrej Žakelj, trener Term Olimia Podčetrtka:

"Svojim fantom bi čestital za borbenost, a le za tisto, ki so jo prikazali v zadnjih petih minutah. Prej namreč niso bili z mislimi povsem pri tekmi, na srečo pa smo se na koncu zbudili in prišli do zmage. Slednja je za nas seveda zelo pomembna, vsi skupaj smo si jo močno želeli. Za dobro predstavo bi čestital tudi našim tekmecem, ki bi jim v nadaljevanju sezone zaželel vse dobro."

Rade Mijanović, trener LTH Castingsa:

"Čestitke Termam Olimia Podčetrtek za zasluženo zmago. Izkoristili so svojo prednost v višini in dobili skok, kar je odigralo ključno vlogo pri končnem razpletu tekme. Kljub temu sem zadovoljen z odnosom in borbenostjo mojih fantov."

14. kolo:

PORTOROŽ - UNION OLIMPIJA 65:93 (13:21, 14:23, 22:23, 16:26)

Škerbec 21 (8 skokov), Rogelja (1 blokada, 7 podaj in 3 ukr. žoge) in Radanović 12, Katonar 10 (3 ukr. žoge); Bubnić 33, Hrovat 16, Barbarič 14 (10 skokov, 10 podaj in 5 ukr. žog)

POSNETEK TEKME

Košarkarji Uniona Olimpije so pričakovano vknjižili jubilejno 10. zmago v državnem prvenstvu. Na gostovanju v Luciji so brez večjih težav premagali oslabljeno zasedbo Portoroža, ki zmage zdaj ne pozna že 10 tekem oziroma od začetka novembra, ko je svoj edini par točk v prvenstvu dosegla proti Termam Olimia Podčetrtku.

Mlada zasedba Portoroža se je Ljubljančanom pogumno upirala, a so gostje tekmo odločili pravzaprav že v prvem polčasu. Ob novi zmagi sta izjemni predstavi prikazala Dražen Bubnić, ki je v 36 minutah dosegel 33 točk in 7 skokov, in Jan Barbarič, ki je v 40 minutah prispeval trojnega dvojčka (14 točk, 10 skokov in 10 podaj). Na drugi strani je bil najuspešnejši košarkar Tim Škerbec, ki je 21 točkam dodal 8 skokov.

Union Olimpija bo tekmo 15. kola s Helios Sunsi igrala šele 8. februarja, Portorož pa bo na parket znova stopil 20. januarja v Podčetrtku.

Konstantin Subotić, trener Portoroža:

"Union Olimpija je prišla do zaslužene zmage. Mi smo dali svoj maksimum, v tem trenutku je to tudi naša realnost. Moramo iti naprej, pomembno je, da se nihče ni poškodoval. Upamo, da se bomo na naslednjih tekmah bolje odrezali, fantom pa bi čestital za borbenost in veliko željo."