New York Knicksi so sinoči v ligi NBA odigrali svojo 38. tekmo sezone in bili enaindvajsetič poraženi. Osmi poraz na zadnjih devetih tekmah so jim prizadejali New Orleans Pelicansi, ki so jih sredi New Yorka porazili s 110:96.

(foto: NBA.com)

Kratkohlačniki so srečanje sicer začeli spodbudno in po prvih koših Kristapsa Porzingisa, Carmela Anthonyja in Courtneyja Leeja povedli z 12:5, potem pa nekoliko zaspali in gostom dovolili narediti delni niz 14:4 (16:19). Moštvi sta se nato še dvakrat izmenjali v vodstvu, prvo četrtino pa so s tremi točkami razlike dobili Pelikani (26:29).

Izenačena igra je krasila tudi drugo četrtino, a na glavni odmor so zadovoljnejši odšli gostje, ki so si že s kar 22 točkami Anthonyja Davisa pred drugim polčasom priigrali devet točk naskoka (51:60).

V tretji četrtini pa se je gostiteljem povsem ustavilo. Varovanci Jeffa Hornacka so po osvežitvi tudi zaradi izključitve Carmela Anthonyja in Kyla O'Quinna namreč dosegli zgolj 15 točk, izbranci Alvina Gentryja pa znova 31, s čimer so v zadnjo četrtino vstopili s 25 točkami prednosti (66:91).

Hornacek je uvidel, da Pelikane tokrat ne bo premagal, zato je v zadnjih desetih minutah igre ponudil večjo priložnost rezervnim igralcem.

Mariborčan Aleksander Vujačić je svojo odlično izkoristil, saj je v 9 minutah dosegel 8 točk (1/3 za dve, 1/2 za tri, prosti meti 3/3), 1 podajo in 1 pridobljeno žogo ter postavil nov osebni strelski rekord v letošnji sezoni.