Goran Dragić je še petnajstič v sezoni presegel mejo 20 točk, a to znova ni bilo dovolj za zmago Miami Heata, ki je na zadnjih devetih tekmah izgubil kar osemkrat.

(foto: NBA.com)

Vročici, za katero je po štirih tekmah odsotnosti znova zaigral prvi center Hassan Whiteside, so 28. poraz v sezoni prizadejali Los Angeles Clippersi, ki so v največjem mestu Kalifornije zmagoviti niz podaljšali na štiri zmage (98:86).

Goran Dragić je dosegel prvi koš na tekmi, nato pa so gostitelji naredili delni niz 11-0 in po dobrih treh minutah igre povedli z 11:3. Gostje so se do konca četrtine dvakrat približali na le točko razlike, po prvih desetih minutah pa zaostajali z 19:20.

Dion Waiters je Heat na uvodu druge četrtine povedel v minimalno vodstvo (20:21), potem pa je sledila nova ofenziva Clippersov, s katero so si zopet priigrali otipljivejšo prednost (30:22).

Košarkarji Miamija so do konca srečanja nato skušali narediti preobrat, a jim to ni uspelo, igralci Los Angelesa pa so po košu Dragića slavili zmago z 98:86.

Goran Dragić je v 42 minutah igre vknjižil 24 točk (7/13 za dve, 2/5 za tri, prosti meti 4/5), 5 skokov in podaj in 1 pridobljeno žogo.

Sinoči so svoj dvoboj odigrali tudi Detroit Pistonsi in brez pomoči Bena Udriha v gosteh pri Portland Trail Blazersih po kar dveh podaljških zmagali s 125:124.

Liga NBA, nedelja, 8. januar:

LOS ANGELES CLIPPERS - MIAMI HEAT 98:86 (20:19, 32:20, 28:27, 18:20)

Redick 25, Paul in Speights 19, Bass 12; Dragić 24, Whiteside 15, Johnson J. in Johnson T. 12.

PORTLAND TRAIL BLAZERS – DETROIT PISTONS 124:125* (30:31, 26:22, 31:27, 19:26, 8:8, 10:11)

McCollum 35, Crabbe 30, Lillard 20; Jackson 31, Drummond 28, Caldwell-Pope 26.