Slovenska predstavnika sta v mednarodni ligi ABA odigrala 17. krog tekmovanja. Krka je gostila Budućnost in izgubila s 67:75, Union Olimpija pa je gostovala pri Mornarju in klonila s kar 93:70.

(foto: ABA)

Boljšo predstavo so brez dvoma pokazali Novomeščani, ki so brez poškodovanega Matica Rebca po drugi in tudi tretji četrtini vodili za pet (38:33) oziroma eno točko (55:54), v prvi polovici zadnje četrtine pa nato popustili, kar so gostje izkoristili in z delnim nizom 10:1 preobrnili srečanje v svojo korist.

Ljubljančani so srečanje odigrali v polni postavi, a jim to ni niti malo pomagalo, saj proti Mornarju na celi tekmi niso vodili niti enkrat. Po prvi četrtini so zaostajali za osem (22:14), ob polčasu pa že za sedemnajst točk (49:32). Na koncu so izgubili s 23 točkami razlike (93:70).

Pri Krki, ki je v ligi ABA utrpela že svoj deveti zaporedni poraz, je najboljšo predstavo pokazal Matej Rojc, ki je dosegel 10 točk, 5 skokov in podaj ter 2 pridobljeni žogi, pri Unionu Olimpiji pa se je najbolj izkazal Brandon Jefferson, ki je zbral 15 točk, 3 skoke, 2 podaji in 1 pridobljeno žogo.

Liga ABA, 17. krog:

Nedelja, 8. Januar:

KRKA - BUDUĆNOST 67:75 (19:20, 19:13, 17:21, 12:21)

Curry 18, Luković 17, Čebular 12; Klassen 17, Williams 15, Subotić 12.

VRHUNCI TEKME

Dejan Mihevc, trener Krke:

"Vsako tekmo gremo na zmago in tudi tokrat je bilo tako. V zadnjih dveh tekmah smo pokazali napredek v igri. Igralci se nam vračajo po poškodbah, tako da se še lovimo, a je vsak dan bolje. Sploh danes smo v prvem polčasu pokazali veliko bolj čvrsto igro v obrambi, žoga pa je v napadu zelo dobro krožila. V drugem polčasu nam je zmanjkalo moči in zbranosti. Prevečkrat smo odigrali na posamične rešitve, pri Budučnosti pa je do izraza prišla njihova kakovost, saj so realno med tremi najboljšimi moštvi v ligi."

MORNAR - UNION OLIMPIJA 93:70 (22:14, 27:18, 19:22, 25:16)

Pavić 20, Ellis in Mugoša 19, Waller 11; Mulalić 18, Jefferson 15, Janković 11.

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije:

"Čestitke Mornarju za zasluženo zmago. Dolg komentar ni potreben, saj od prve do zadnje minute nismo pokazali ničesar. Odpovedali smo. Pripravljeni smo bili dobro, zavedali smo se pomembnosti tekme. Vedeli smo od kje pretijo njihove nevarnosti, a jih nismo nikakor uspeli zaustaviti."