Šestnajsti krog rednega dela Evrolige je zaznamoval tudi derbi med Real Madridom in CSKA-jem. V Madridu so prevladali Španci, ki so dvoboj dobili s 95:85. Poleg Luke Dončića je novo zmago lovil tudi Zoran Dragić, a žal neuspešno. Njegovemu Emporio Armaniju je novi poraz prizadejal Fenerbahče (86:79).

(foto: Euroleague.net)

Obračun v španski prestolnici je bil prvih 30 minut izjemno izenačen, saj si nobena stran ni uspela zagotoviti več kot osem točk prednosti, v zadnjih pa so prevladali gostitelji, ki so si zmago zagotovili v zadnjih treh minutah srečanja, ko so večinoma izza črte prostega meta naredili delni niz 8-0.

Luka Dončić je k zmagi s 95:85 v 24 minutah prispeval 9 točk (2/5 za tri, prosti meti 3/6), 5 podaj ter po 1 skok, blokado in pridobljeno žogo.

Manj sreče pa je sinoči imel Zoran Dragić, ki je z Emporio Armanijem gostoval v Istanbulu pri podprvaku Fenerbahčeju.

Italijani so se prvo četrtino (18:19) še lahko kosali s Turki, potem pa so ti zaigrali bolj agresivno, dobili vse preostale tri četrtine in po šestih zaporednih točkah v zadnjih 40 sekundah Emporio Armaniju prizadejali že deveti zaporedni poraz (86:79).

Zoran Dragić je na parketu preživel 12 minut, v tem času pa je vknjižil 3 točke (0/3 za dve, ¼ za tri), 4 podaje in 2 skoka.