Najelitnejša evropska klubska košarkarska liga je sinoči odprla svoj 16. krog. Alen Omić in Anadolu Efes sta v Istanbulu gostila mestnega tekmeca Galatasarayja, Aleksej Nikolić in Brose sta v Bambergu pričakala slovito Barcelono, Jaka Blažič in Baskonia pa sta se v Vitorii srečala z Unicsom.

(foto: Euroleague.net)

Slovenska trojica je gostovanje končala z zmago. Najbolj prepričljivo je dosegel Blažič, ki je Ruse premagal za kar 32 točk (102:70). Brose je brez Nikolića slavil z 20 točkami razlike (85:65), Omić pa je zmagal z 11 točkami prednosti (84:73).

Najkoristnejšo predstavo je prikazal Jaka Blažič, ki je v 16 minutah dosegel 6 točk (0/1 za dve, 2/3 za tri), 2 podaji in 1 skok, Alen Omić pa je k zmagi v 11 minutah prav tako prispeval 6 točk (3/6 za dve), strelskemu izkupičku pa dodal še 2 skoka.

Nocoj bosta tekmo 16. kola odigrala še Zoran Dragić in Luka Dončić. Dragić bo z Emporio Armanijem ob 18.45 uri gostoval v Istanbulu pri Fenerbahčeju, Dončić pa bo z Real Madridom ob 21. uri gostil CSKA.

Baskonia je s šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah iz 4. skočila na trenutno 2. mesto na lestvici, Anadolu Efes se je z osmo zmago prebil do (8.) mesta med najboljšo osmerico, ki bo tekmovanje nadaljevala v končnici, Brose pa je po tretji zaporedni in skupno sedmi zmagi na 10. mestu. Po 15 tekmah ima Real Madrid 10 zmag, Emporio Armani pa z le 4 zmagami zaseda predzadnje, 15. mesto.