Slovenski zvezdnik v ligi NBA Goran Dragić je z Miami Heatom novo leto začel z dvema porazoma, na tretji tekmi leta v gosteh pri Sacramento Kingsih pa mu je vendarle uspelo doseči enajsto zmago.

(foto: allucanheat.com)

Dragić se v zadnjih tednih ubada z bolečinami v hrbtu, zaradi česar je izpustil tudi tri od prejšnjih petih tekem Miamija, v Sacramentu pa je stisnil zobe in znova dokazal, da zmore voditi moštvo v najmočnejši košarkarski ligi na svetu.

Heat je na svoji 37. tekmi sezone brez prvega centra Hassana Whitesida ob polčasu vodil s 64:59, ko je dobri dve minuti pred koncem tretje četrtine vodstvo povišal že na 19 točk (68:87), pa se je zdelo, da je zmagovalec odločen.

A Kingsi se s tem niso strinjali. Do konca tretje četrtine so zaostanek znižali na vsega šest točk (81:87), na uvodu četrte četrtine pa so rezultat izenačili na 87:87.

Moštvi sta bili povsem poravnani še minuto in 15 sekund pred koncem tekme (102:102), nato pa je stvari v svoje roke še enkrat vzel prvi strelec tekme Tyler Johnson, dosegel še zadnjih pet od svojih končnih 23 točk in priboril zmago Miamiju (102:107).

Goran Dragić je na parketu preživel 30 minut, v tem času pa dosegel 19 točk (5/10 za dve, 0/2 za tri, prosti meti 9/9), 7 podaj, 2 pridobljeni žogi in 1 skok.

Sinoči so bili aktivni tudi New York Knicksi, a se doma brez pomoči Aleksandra Vujačića niso veselili zmage, saj so po klavrni zadnji četrtini (17:32) in košu Giannisa Antetokounmpoa ob zvoku sirene s 104:105 moral priznati premoč Milwaukee Bucksom.

Miami Heat ima po 37 tekmah 11 zmag in 26 porazov in v vzhodni konferenci še naprej zaseda 13. mesto, New York Knicksi pa imajo po 35 tekmah 16 zmag in 19 porazov in so v isti konferenci na 10. mestu.