Košarka je zakon!

 
 
 
 
 

 

 

 

SLO košarka na FB

facebook

Na All Starsu se bo predstavilo dvanajst ekip, publiko pa bodo zabavale tudi legende Olimpije

V Mariboru je vse pripravljeno za začetek ženskega All Starsa 2017, ki bo v nedeljo od 10.30 ure dalje potekal v športni dvorani Tabor. Ogled vseh tekem bo povsem brezplačen.

 

(foto: KZS)

V dvorani, kjer se je od leta 1984 do danes zvrstilo že več kot 7500 prireditev, se bo odvilo šest obračunov, vrhunec pa bo na sporedu ob 18. uri, ko se bo začela tekma članic. 

Dan slovenske ženske košarke bodo s tekmo odprla dekleta starostne kategorije U13 (10.30), kasneje pa bodo sledili še dvoboji deklet v kategorijah U14 (12.00), U16 (13.30) in U18 (15.00).

Po tekmah mlajših starostnih kategorij se bo ob 16.30 začela tekma, na kateri bodo nastopili VIP gostje. Pod obema obročema se bodo pomerili Marko in Vesna Milić, Sani Bečirović, Slavko Kotnik, Dušan Hauptman, Roman Horvat, Rankica Šarenac, Sabina Felc, 6pack Čukur ter mnogi drugi.

Dogodek bosta popestrili tudi tekmovanji v metanju trojk in spretnostnem izzivu ter plesni skupini Zmajčice in Unlimited Dance Studio, vrhunec dogajanja pa bo nedvomno tekma članic (18.00), kjer bodo nastopile košarkarice vseh devetih klubov 1. SKL za ženske.

Vzhodno selekcijo bodo sestavljale košarkarice Athlete Celja, Maribora, Konjic in Janine, zahodno selekcijo pa košarkarice Triglava, Ilirije, Ježice, Grosuplja in Domžal.

Ženski All Stars 2017:

Nedelja, 8. januar, Maribor:

10.30, tekma U13:

SVETLE - TEMNE

Svetle: Tia Dobrijević (Athlete Celje B), Špela Šterk (Črnomelj), Ana Marković (Domžale), Semra Huremkić (Felix Zasavje A), Tanja Valančič (Ilirija mlajše), Nika Stanonik (Ines ŠD Tabor Žiri), Tonja Kojterer (Janina), Kristina Guček (Jana Athlete), Lia Oberč (Ježica A), Fiona Vodopivec (Konjice), Mija Kocjančič (Koper), Maša Kaučič (Maribor), Mia Žekš (Pomurje), Nina Uljan (Plama Pur), Enja Brumec Kovačevič (ŠD Šentvid) in Jana Likar Ivanov (Vipava). 

Trenerja: Matjaž Mlakar (Ilirija) in Davorin Pok (Pomurje)

Temne: Ana Nuša Anžič (Athlete Celje A), Špela Mele (Cerknica), Maša Kurent (Felix Zasavje B), Tea Komadina (Grosuplje), Ema Robič (Hit Kranjska Gora-Jesenice), Hana Sambolič (Ilirija), Tjaša Marn (Jasmin Ledita), Eneja Vehovec Pondelak (Jelša Šmarje), Manca Marolt (Ježica B), Mala Malenšek (Krka), Anamarija Rutar (Litija), Nuša Zadel (Pivka Perutninarstvo), Nina Stavrov (Stražišče Kranj), Nina Šelekar (Terme Olimia) in Alina Kvrgić (Triglav).

Trenerja: Klavdija Oblak (Athlete Celje) in Kristina Eznožnik (Ines ŠD Tabor Žiri)


12.00, tekma U14:

SVETLE - TEMNE

Svetle: Ana Grajžl (Athlete Celje), Maša Božjak (Felix Zasavje), Nastja Žnidaršič (Grosuplje), Sara Garič (Ilirija), Ula Ude (Ilirija), Mojca Jelenc (Ines ŠD Tabor Žiri), Katja Sever (Ježica), Emilija Vrunč (Konjice), Maja Košmrlj (Krka), Tiana Meglič Šteharnik (Maribor), Blaža Čeh (Pomurje) in Tamara Maksimović (Triglav).

Trenerja: Peter Ferjančič (Vipava) in Urša Žibert (Triglav)

Temne: Maruša Sajovic (Athlete Celje), Tori Šporar (Athlete Celje), Pia Razboršek (Felix Zasavje), Eva Mrhar (Grosuplje), Vita Mićunović (Ilirija), Špela Berus (Ježica), Zala Šrot (Konjice), Sara Burgar (Krka), Ana Marija Novina (Krka), Vanja Manojlović (Triglav) in Žana Žorže (Vipava).

Trenerja: Eva Gogala (Ilirija) in Franci Kovač (Domžale) 


13.30, tekma U16:

SVETLE - TEMNE

Svetle: Ksenija Mitrić (Athlete Celje), Lana Šantelj (Athlete Celje), Erika Bric (Fogliano (ITA), Anna Turel (Fogliano (ITA), Pia Fistrovič (Grosuplje), Lea Debeljak (Grosuplje), Manca Vrečer (Ilirija), Ajda Burgar (Krka), Staša Naders (Maribor), Valentina Ribič (Maribor) in Sara Feratović (Triglav).

Trener: Miha Kobe (Ježica)
Pomočnik trenerja: Robert Matevžič (Konjice)

Temne: Maša Ocvirk (Athlete Celje), Tia Šporar (Athlete Celje), Elma Dautović (Grosuplje), Anita Merlak (Grosuplje), Zala Pavlič (Ilirija), Manca Vesel (Jasmin Ledita), Dunja Novovič (Ježica), Hana Zupanc (Ježica), Julija Kene (Konjice), Natalija Hočevar (Maribor), Yeisy Alexandra Perez (Triglav) in Maja Draganič (Neso Lhke).

Trener: Gašper Sluga (Triglav)
Pomočnik trenerja: Peter Ferjančič (Vipava) 


15.00, tekma U18:

SVETLE - TEMNE

Svetle: Urška Kračun (Athlete Celje), Aleksandra Krošelj (Athlete Celje), Mojca Ahac (Felix Zasavje), Teja Goršič (Grosuplje), Karin Škapin (Pivka Perutninarstvo), Eva Jamnik (Ježica), Maruša Podgrajšek (Konjice), Tinkara Zoran (Krka), Satja Škobalj (Maribor), Nina Gogič (Triglav), Ana Dora Jeras (Triglav) in Nikolina Sofrič (Triglav).

Trener: Predrag Radović (Grosuplje)
Pomočnik trenerja: Jure Kranjc (Athlete Celje)

Temne: Neža Šrot (Athlete Celje), Merisa Dautović (Felix Zasavje), Tjaša Kenda (Grosuplje), Lea Mehle (Grosuplje), Gala Kramžar (Ježica), Ema Lapajne (Ježica), Nika Koračin (Krka), Anja Špoljar (Krka), Tanita Kranjc (Maribor), Lara Kozina Bubnič (Triglav), Eva Prevodnik (Triglav) in Nika Kodelja (Vipava).

Trener: Slavko Duščak (Grosuplje)
Pomočnik trenerja: Andrej Kuzma (Maribor) 


16.30, tekma VIP:

VIP ŽKD MARIBOR - VIP KZS

VIP ŽKD Maribor: Slavko Kotnik, 6pack Čukur, Maja Drozg, Ljubica Kure, Sani Bečirović, Miljan Goljović, Katarina Mejal, Vesna Rožanc, Nada Pocrnjič, Karla Lobnik, Roman Horvat, Igor Šujica in Damir Battisti.

Selektor: Sergej Ravnikar

VIP KZS: Matej Erjavec, Aleš Križnar, Marko Milić, Vesna Milić, Jernej Valentinčič, Slavko Duščak, Mojca Markovič, Rankica Šarenac, Sabina Felc, Barbara Hvala, Nevenka Topalovič in Dušan Hauptman.

Selektorica: Alenka Škreblin


18.00, tekma članic: 

VZHOD - ZAHOD

Vzhod: Shante Marie Evans (A. Celje), Andrea Marić (A. Celje), Iva Slonjšak (A. Celje), Larisa Ocvirk (A. Celje), Ela Stergar (Maribor), Simona Kuzma (Maribor), Tina Cvijanovič (Maribor), Teja Črešnik (Maribor), Katja Klančnik (Konjice), Ajša Zdovc (Konjice), Martina Tomić (Janina) in Bojana Đurić (Janina).

Trenerja: Damir Grgić (Athlete Celje) in Andrej Kuzma (Maribor)

Zahod: Rebeka Abramovič (Triglav), Živa Zdolšek (Triglav), Maruša Seničar (Triglav), Sara Meden (Triglav), Anja Klavžar (Ilirija), Polona Zalar (Ilirija), Ela Mićunović (Ilirija), Lorena Molnar (Domžale), Vanja Tajher (Domžale), Anita Kastelic (Grosuplje), Sandra Bajrektarević (Ježica) in Dora Mlakar (Ježica).

Trenerja: Bojan Lazić (Triglav) in Vlado Velikonja (Domžale)


Tekmovanje v metanju trojk: 

Udeleženke: Iva Slonjšak (Athlete Celje), Simona Kuzma (Maribor), Bojana Đurić (Janina), Ajša Zdovc (Konjice), Blažka Hribar (Domžale), Sandra Bajrektarević (Ježica), Ela Mićunović (Ilirija), Sara Meden (Triglav), Urša Žibert (Triglav) in Anita Kastelic (Grosuplje).

Pravila: 

V igri je 10 tekmovalk, od katerih ima vsaka na voljo 12 žog na štirih različnih mestih na parketu na črti 6,75 m, od katerih bosta prvi dve na stojalu vredne po eno točko, zadnja pisana pa dve točki. Iz predtekmovanja se bodo v polfinale uvrstile tiste štiri košarkarice, ki bodo zadele največ trojk v 40 sekundah, v kolikor bi bili na četrtem mestu izenačeni dve ali več igralki, pa bo imela vsaka na voljo tri dodatne mete z mesta, ki si ga izbere sama. Polfinalna para bosta 1-4, 2-3 glede na rezultat v predtekmovanju, v finale pa se uvrstita zmagovalki parov.


Tekmovanje v spretnostnem izzivu: 

Udeleženke: 

Ekipa A: Anja Klavžar (Ilirija), Dora Mlakar (Ježica) in Martina Tomić (Janina)

Ekipa B: Lorena Molnar (Domžale), Tina Cvijanovič (Maribor) in Rebeka Abramovič (Triglav)

Ekipa C: Katja Klančnik (Konjice), Larisa Ocvirk (Athlete Celje) in Anita Kastelic (Grosuplje)

Pravila:

V igri so tri trojice, vsaka pa bo imela za uspešno dokončan izziv na voljo 90 sekund. V tem času bo morala zadeti šest od skupno devetih metov (a po natančno določenih pravilih).

Prvi met je tako imenovani »zicer«. Če želijo nadaljevati z izzivom, pa ga morajo zadeti vse tekmovalke (te ne smejo metati naenkrat, temveč po vrstnem redu, ki ga določijo same). Drugi met je za tri točke in katerega morata za uspešno nadaljevanje zadeti vsaj dve izmed trojice.

Zadnji met je met iz sredine. Tega mora za uspešno končanje izziva zadeti ena tekmovalka.

Zmaga trojica, ki nalogo opravi v najhitrejšem času. Če nobena izmed trojic ne zadane meta iz sredine igrišča, je zmagovalna trojica tista, ki je v najhitrejšem času zadela drugo trojko.

Share

Dodaj komentar

Iskalnik