V gosteh slavila le Triglav in Athlete Celje

Članske ekipe slovenskih ženskih klubov se od včeraj dalje merijo tudi v pokalnem prvenstvu, ki so ga najbolje začele košarkarice Triglava, Janine, Ilirije in Athlete Celja.

(foto: KZS)

Najbolj prepričljivo zmago na prvih tekmah 2. kroga Pokala članic so dosegle Kranjčanke, ki so v gosteh Konjičanke premagale za kar 56 točk (36:92).

Precej bolj sta bila izenačena dvoboja v Ljubljani in Mariboru, kjer sta Ilirija in Athlete Celje odpor Grosuplja in Maribora dokončno zlomila šele v zadnji četrtini in zmagala z 71:54 oziroma s 84:62.

Na preostalem odigranem srečanju Janina ni imela težav z Domžalami, saj si je zmago s 70:47 priborila praktično že v prvem polčasu, ki ga je dobila z 38:14.

Povratne tekme 2. kroga Pokala članic bodo na sporedu že v soboto.