Prvo tekmo lige Nova KBM v letu 2017 sta odigrala Union Olimpija in Hopsi Polzela. Zmaga je ostala v Stožicah, kjer so gostitelji z rezultatom 85:74 slavili še devetič v letošnji sezoni, gostje pa ostajajo pri osmih zmagah. Preostale tekme 13. kola bodo na sporedu v petek, soboto in nedeljo.

(foto: KZS)

Košarkarji Uniona Olimpije so se po dveh zaporednih porazih v državnem prvenstvu na trinajsti tekmi vrnili na zmagovalne tirnice.

Pred tekmo sta bili ekipi na razpredelnici izenačeni z izkupičkom 8-4, Hopsi pa so se, podobno kot na prvem srečanju oktobra, izkazali za neugodnega nasprotnika. Tedaj so Ljubljančani zmagali z dvema točkama prednosti, tudi tokrat pa so se do novega para točk dokopali šele v zaključnih minutah.

Polzelani, ki so v Ljubljano prišli po zmagah proti Šenčurju in Zlatorogu, so z dvema zaporednima košema Stephena Hurta uvodoma povedli s 4:0, po šestih izenačenjih rezultata pa je Olimpija s pomočjo Brandona Jeffersona, Jana Barbariča in Mirka Mulalića naredila delni niz 10:2 in prvo četrtino dobila z 29:21.

Izbranci Gašperja Okorna so v drugi četrtini prednost povišali na 16 točk (40:24), a na glavni odmor odšli le z 8 točkami naskoka (48:40), v drugem polčasu pa so bili Janez Drvarič, Vlado Ilievski, Goran Jagodnik, Ivica Jurković, glasni Hmelj Boysi in ostali gledalci priča močni ofenzivi varovancev Boštjana Kuharja.

Z njo so Hopsi v tretji četrtini zaostanek znižali na -5 (v 22. minuti na 51:46), v zadnji četrtini pa še na -3 (v 32. minuti na 66:63), potem pa znova nekoliko pozabili na Nikolo Jankovića in Devina Oliverja, ki sta izkoristila svoje individualne sposobnosti in skupaj do konca tekme dosegla še 12 točk, gostje pa so jih zmogli le še 11.

Pri Unionu Olimpiji je bil najkoristnejši igralec Devin Oliver, ki je zbral 19 točk, 11 skokov, 5 podaj in 2 pridobljeni žogi, pri Hopsih pa je dvojnega dvojčka dosegel Jakob Čebašek (16 točk in 11 skokov), Stephen Hurt pa je ob še malenkost boljši predstavi pristavil 19 točk, 7 skokov, 2 podaji in 1 pridobljeno žogo.

Liga Nova KBM, 13. kolo:

Sreda, 4. januar:

UNION OLIMPIJA - HOPSI 85:74 (29:21, 19:19, 16:17, 21:17)

Janković 21 (3 ukr. žoge), Jefferson 20 (3 ukr. žoge), Oliver 19 (11 skokov); Hurt 19, Čebašek 16 (11 skokov), Držić 12.

POSNETEK TEKME

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije:

"Čestitke igralcem za zmago."

Boštjan Kuhar, trener Hopsov:

"Ker smo odigrali slab prvi polčas in se nismo držali dogovorov, smo tekmo izgubili."