Slovenska predstavnika v ligi ABA sta v 16. krogu razočarala. Union Olimpija je v ponedeljek tudi doma morala priznati premoč Igokei, Krka pa sinoči FMP-ju ni bila kos niti v Beogradu.

(foto: ABA)

Novomeščani so gostovanje začeli spodbudno in po prvih koših Sandija Čebularja in Dominiqua Elliotta povedli s 6:0, potem pa so se prebudili tudi gostitelji in v pičlih treh minutah naredili delni niz 16:3. Črne minute Krke je z dvema uspešno izvedenima prostima metoma prekinil šele povratnik po poškodbi Marko Luković, po prvih točkah Matica Rebca in Žige Dimca pa so gostje po prvi četrtini zaostajali z 20:15.

Varovanci Dejana Mihevca so s preobratom nadaljevali tudi v drugi četrtini in po osmih zaporednih točkah v režiji Ronalda Curryja in Dimca v 14. minuti znova prevzeli vodstvo (22:23). A le za kratek čas, saj so Beograjčani že v naslednjih dveh minutah nanizali sedem točk, prednost šestih točk pa nato povišali še na +10 in na glavni odmor odšli pri rezultatu 39:29.

V drugem polčasu FMP prednosti ni izpustil iz rok, Krki pa zaostanek na manj kot pet točk razlike ni več uspelo znižati. Prvak lige ABA iz sezon 2003/04 in 2005/06 je na koncu zmagal z 78:60 in prišel do svoje pete zmage, Krka pa je utrpela še osmi poraz zapovrstjo in nazadovala na 13. oziroma predzadnje mesto na lestvici.

Najkoristnejši igralec tekme je postal krilni center Dragan Apić, ki je dosegel 18 točk, 8 skokov in 1 podajo, pri Krki pa je najboljšo predstavo pokazal Marko Luković, ki je zbral 10 točk, 6 skokov, 3 podaje in 1 pridobljeno žogo.

Liga ABA, 16. krog:

Torek, 3. Januar:

FMP - KRKA 78:60 (20:15, 19:14, 14:15, 25:16)

Apić 18, Čović 14, Bolden 13; Čebular 14, Dimec in Luković 10, Curry 9.

Ponedeljek, 2. januar:

UNION OLIMPIJA - IGOKEA 80:81 (33:16, 15:27, 16:20, 16:18)

POROČILO TEKME

+1 #9 Firbec 10:11 06-01-2017
Citati gospod:
Citati Zarotek:
Kar je Mihevcu uspelo doseči v Angliji in prvo leto s Tajfunum, bo z zadnjima dvema sezonama vse poslal v nič. Res škoda da v Sloveniji ni trenerjev ki bi znali stati na svojih nogah in se uprli pritiskom menedžerjev, ne pa da Pepi in Miško opravita en klic s katerim zagarantirata minutažo Rebcu oz Lukoviću, Mihevcu se pa že tresejo hlače.
Ampak karavana gre dalje, Srbi in Hrvati preko nas preprodajajo svoje igralce, Slovenci se zadovoljimo z drobižom, javnost pa joka kako je mogoče da ne moremo sproducirrati enega slovenskega igralca.

Tipični Slovencelj. In kdo prepoveduje Rojcu, Ritlopu, Kastratiju, Dimcu , ... , da se ne "sproducirajo"?! A jim mogoče Mihevc grozi da ne smejo dobro igrat? A jih Pepi in Miško s kijem čakata za vogalom? A bi jim razen da dobijo XY priložnosti moral kdo še na dušico pihat, pa jih za rokco na parket vodit? Tudi zaradi takih kot si ti pri naših mladih nobenega naboja več, nobenega fajta. Ja ja, krivi so pa Srbi, Hrvati, pa Ameri, sigurno kak Sirijec, da vesoljcev sploh ne omenjam.

Mogoče sm tipični Slovencelj, nisem pa naiven. Zelo dobro poznam stvari okoli Krke. In ne noben jih s kijem ne čaka za vogalom.
Pa mi ti povej, če bi Ritlop ali Kastrati porabila toliko žog kot jih Rebec in Luković, bi tudi onadva imela takšno minutažo? Ne, šla bi na klop takoj ko bi dve zapored zgrešila, oziroma sta šla na klop. Rebcu je dovoljeno drkat žogo non stop, Luković se lahko vzame 20 metov na tekmo, ekipa pa zgublja. In se kaj spremeni? Čist nič. Noben nebi nič rekel če bi tak način ustrezal in bi ekipa zmagovala, ampak je ravno obratno.
Pa ne mi prosim da je Rebec v zadnjih sekundah reševal krko proti Olimpiji, ker jih je na večini tekem v 35 minutah totalno zajebal.

Jure Ritlop je varovanec agencije Pepi Sport. Očitno boš moral svojo teorijo zarote še zelo nadgradit.

+4 #8 Dragon 11:13 05-01-2017
Brez veze je modrovati kaj in kako. Tisti ki je igral in še igra resno košarko ali je v tem fohu mu je vse jasno kako poteka igra, kakšni so sistemi v napadu... Res, da ni Mihevc nobenemu prepovedal metati, toda tudi iz napadalnega sistema vsak igralec, razen v določenih primerih naj ne bi šel in si samovoljno jemal mete in s tem prekinjal napadalne akcije, kar tudi ob zadetem košu in nepripravljenosti branjenja lahko sledi hitra tranzicija, ob zgrešenem metu pa itak sledi kontra koš, kar je podobno indijanski igri. Obramba Krke pa je 35 minut podobna rekreacijskim ekipam, da ne rečem na trenutke smešna za profesionalno ekipo.

+4 #7 gospod 00:45 05-01-2017

0 #6 Zarotek 20:44 04-01-2017

+10 #5 gospod 18:06 04-01-2017

+9 #4 Savo 17:23 04-01-2017
Tudi Lukovič ni daleč od Rebca. Lahko hara v slovenskih ekipah (Krki), ki ima preveč žog na razpolago in je zato statistično najboljši. Tak individualist ne more igrati v resni ekipi, ki ima namen pobirati lovorike četudi samo v slabih državnih prvenstvih. Zakaj ne igra v Zvezdi, ko bi njegovih 15 pik na tekmo pomagalo v F4 Evrolige ali v Partizanu. Taki igralci prihajajo v Krko po osebno statistiko neglede na rezultat ekipe, s ciljem, da se lahko prodajo v boljše klube. Za izpad Krke se jim ****. Tudi Sinovec je lansko leto trgal z osebno statistiko v Krki, ki je skoraj izpadla iz ABA lige in se z zadnjo tekmo komaj uvrstila med 8 v DP in kje igra Sinovec sedaj - v MZT. Če ne bodo igrali požrtvovalno v obrambi in kolektivno v napadu potem se Krki slabo piše tako v ABA ligi kot v DP. Košarka se igra 5 na 5.

+9 #3 maestro 17:07 04-01-2017
mihevc nadaljuje po lanski poti, izpadu iz aba lige. lani mu je to uspel z tajfunom, letos je na vrsti krka. bravo

+1 #2 Primož 16:22 04-01-2017
Citati Rebecccc:
Dokler bo v Krki Rebec, ki zadržuje žogo skoraj do konca, solira, ne upošteva ne trenerja, ne soigralcev, tako dolgo bo videna ta žalost od košarke! Na kilometre se opazi, da ruši klimo v ekipi, ker noče zaigrati timsko, soigralec, ki je odprt, čaka na žogo, mu je ne poda, potem pa zaključuje na silo. Zakaj ne ukrepate?!
Kaj danes pomaga zadeta trojka ob koncu tekme, če ob potem tako nekolektivno igra...

Pri Olimpiji je bil podoben primer Jefferson, pa ga je Okorn očitno uspel umiriti.

+15 #1 Rebecccc 14:17 04-01-2017