Union Olimpija je v leto 2017 vstopila z devetim porazom v ligi ABA, kjer je bila v 16. krogu na domači tekmi proti Igokei še drugič le za točko prekratka.

(foto: ABA)

Ljubljančani so proti gostom iz Bosne in Hercegovine izgubili z 80:81, tako kot v Laktaših, pa je bil tudi v Ljubljani njihov krvnik ameriški organizator igre James Robinson.

Slednji je prvi medsebojni dvoboj odločil štiri in pol sekunde pred koncem tekme, ko je pri metu s pol razdalje izsilil osebno napako Nikole Jankovića in zadel oba prosta meta za zmago s 73:72, sinočnjo povratno tekmo pa 6,2 sekundi pred koncem, ko je prek rok Jana Barbariča z razdalje zadel za zmago z 81:80.

Olimpija je sicer srečanje začela izvrstno in že po prvih desetih minutah vodila za 17 točk (33:16), potem pa zapadla v črne minute, zaradi česar je Igokea že v 18. minuti rezultat izenačila (41:41), 10 minut kasneje pa s prav tako uspešnim metom za tri točke še prvič povedla (59:61).

Moštvi sta se nato izmenjavali v vodstvu, v zadnji minuti pa je prišel ključen trenutek, ki je odločil zmagovalca. Brandon Jefferson je uspešno izvedel oba prosta meta za vodstvo Olimpije z 80:77, potem pa je Strahinja Mićović znižal zaostanek na le točko razlike, James Robinson pa je s hrabro potezo Igokei priboril zmago.

Robinson je pred zadnjo akcijo dosegel le štiri točke, za najboljšega strelca Igokee, pri kateri je Blaž Mahkovic v 17 minutah zbral 9 točk, pa se je s 17 točkami izkazal Strahinja Mićović. Pri Olimpiji je največ točk vknjižil Nikola Janković (21).

Liga ABA, 16. krog:

Ponedeljek, 2. januar:

UNION OLIMPIJA - IGOKEA 80:81 (33:16, 15:27, 16:20, 16:18)

Janković 21, Barbarič in Mulalić 11, Jefferson 10; Mićović 17, Albijanić 11, Pešaković, Radivojević in Mahkovic 9.

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije:

"Čestitke Igokei za zmago v Ljubljani. Žal mi je, da smo prekinili niz zmag v ligi ABA na takšen način. Praktično smo jim prepustili 6. mesto. Čaka nas trdo delo, da zbežimo iz nevarne cone na lestvici lige ABA. Tekmo smo odprli solidno, oni pa ekstremno slabo. Hitro visoko vodstvo je dvorezen meč. Drži, prehitro smo izgubili prednost. Padec pride, ko zarotiramo igralce. Padec v igri je bil strahovit. V kolikor rotacija ne zdrži, potem se zadeva začne podirati. Nekateri igralci so mrtvi in jih ni v igri. Za tako dolgo in naporno sezono je šest ali sedem igralcem premalo. Pričakoval sem težko in trdo tekmo, saj se mi zdi, da sta ekipi izenačeni. Žal se je tako izšlo."