Liga NBA je s tekmovanjem nadaljevala že na prvi dan novega leta, na prvih petih tekmah v letu 2017 pa so se pomerili tudi košarkarji Miami Heata in Detroit Pistonsov.

(foto: hoopshabit.com)

V Miamiju so obračun bolje začeli gostitelji, ki so v drugi minuti povedli z 8:0. Vročica je sedem minut kasneje vodila že za 13 točk (32:19), nato pa povsem popustila in uvodno četrtino dobila le s 37:33.

V drugi četrtini se je zgodba ponovila. Heat je znova povedel za več kot 10 točk (največ je vodil za 14 točk), potem pa so ga Pistonsi zopet ujeli in na glavni odmor odšli z zaostankom osmih točk (66:58).

V tretji četrtini pa je sledil preobrat za prvo vodstvo Detroita, ki je dobre štiri minute pred začetkom zadnje četrtine rezultat izenačil na 73:73, v isti minuti pa nato še povedel s 75:73. Miami je odgovoril z dvema zaporednima trojkama, Detroit pa je še enkrat napadel in si pred četrto četrtino priigral štiri točke naskoka (81:85).

V zadnjih desetih minutah se je Vročici v napadu povsem ustavilo, saj je prvi koš v četrti četrtini dosegla šele šest minut pred koncem tekme (82:91), na manj kot šest točk razlike pa se ji do zadnjega sodnikovega žvižga ni več uspelo približati.

K zmagi Detroita s 107:98 so največ točk prispevali Reggie Jackson (27), Andre Drummond (25) in Kentavious Caldwell-Pope (23), pri Miamiju pa je največ točk dosegel James Johnson (20). Beno Udrih in Goran Dragić na tekmi nista nastopila.