Sinoči so se v Evroligi odigrale še zadnje tri tekme tekočega leta. Unics je gostil Panathinaikos, Brose je gostoval pri Galatasarayju, Barcelona pa je gostila Darušafako.

(foto: Euroleague.net)

Gostje so se zmage veselili samo v Istanbulu, kjer je Brose po odločujoči tretji četrtini (14:27) slavil z 90:75. Unics je Panathinaikos premagal s 83:81, Barcelona pa je Darušafako ugnala z 81:77.

Pri Nemcih, ki so v Turčiji zabeležili svojo drugo zaporedno zmago oziroma četrto zmago na zadnjih petih srečanjih, sta se za najkoristnejša igralca izkazala (krilna) centra Daniel Theis (14 točk, 14 skokov in 3 blokade) in Nicolo Melli (10 točk, 9 skokov in 2 ukr. žogi), več kot 10 točk pa so prispevali še Janis Strelnieks (18), Fabien Causeur (15) in Nikos Zisis (11).

Aleksej Nikolić ni dočakal priložnosti za igro, kar je v letošnji sezoni na žalost (pre)pogost pojav. 21-letni Postojnčan je namreč doslej nastopil le na treh od skupno 15 evroligaških tekem Broseja, na parketu pa se je v povprečju zadržal le pet minut in dve sekundi.