Košarka je zakon!

 
 
 
 
 

 

 

 

Mlajše kategorije

SLO košarka na FB

facebook

FOTO: Podčetrtek, Branik in Ljubljana z največjim uspehom na mednarodnem turnirju

V Podčetrtku se je končal Olimia Cup, tridnevni in že šesti božično-novoletni mednarodni turnir za košarkarje do 13, 15 in 17 let.

(foto: KK Terme Olimia Podčetrtek)

Od torka do četrtka se je na parketu dvorane Osnovne šole Podčetrtek in velike krajevne dvorane, v kateri domuje slovenski prvoligaš in organizator turnirja Terme Olimia Podčetrtek, zvrstilo kar 51 tekem, med gledalci pa je bil tudi Erazem Lorbek.

Na dvobojih med košarkarji enajstih slovenskih, treh italijanskih in enega hrvaškega kluba borbenosti in timskega duha ni manjkalo, po zadnjem sodnikovem žvižgu pa smo dobili tudi najboljše ekipe.

Pri mlajših pionirjih je slavilo moštvo gostitelja, ki je v zanimivem in razburljivem finalu premagalo Tržačane iz ekipe Azzurra Trieste, pri starejših pionirjih je zmagal mariborski Branik, ki je v finalu ugnal Vojnik, pri kadetih pa je prevladala Ljubljana, ki je bila v finalu uspešnejša od italijanskega Roseta.

Na turnirju so bili izbrani tudi najboljši posamezniki. Z nazivom najboljšega igralca so se okitili Gašper Škorajnc (U13, Terme Olimia Podčetrtek), Tim Šujica (U15, Branik) in Tim Škulj (U17, Ljubljana), najboljše peterke pa so sestavljali še igralci ostalih klubov.

V najboljšo peterko mlajših pionirjev so se uvrstili Filip Teinović (Ježica), Juš Pešak (KŠ SB), Suerz (Azzurra), Michele Raschi (Daverio Rams) in Nejc Švigelj (Podčetrtek), v najboljšo peterko starejših pionirjev so se uvrstili Jon Zorko (Ljubljana), Matevž Birk (Vojnik), Alen Drofenik (Rogaška), Miha Prah (Branik) in Martin Končar (Koper), v najboljšo peterko kadetov pa so se uvrstili Marco Cianella (Roseto), Niko Gomboc (Radenska Creativ), Aljaž Krajnc (Lenart), Matic Boršič (Podčetrtek) in Tim Škulj (Ljubljana).

V Podčetrtku so ob zaključni slovesnosti izrazili zadovoljstvo, da so uspešno pripeljali do konca še šesti mednarodni pokal in vse zbrane povabili, da se tekmovanja udeležijo tudi prihodnje leto.

POVEZAVA DO FOTOGALERIJE CELOTNEGA TURNIRJA

Pokal Term Olimia 2016, Podčetrtek:

Torek, 27. december:

U13: PODČETRTEK - KŠ S. BEČIROVIĆ 40:39
Škorjanc 19, Andrlon 8; Pešak 13, Kvačevič Sven 11.

U15: LJUBLJANA - SEŽANA 54:53
Križanič 14, Zorko 12; Jan Ukmar 16, Šturm 14

U17: LENART - LJUBLJANA 30:97
Krajnc A. 16, Hedl 10; Radojičič 20, Turel 15, Weiss 13.

U13: JEŽICA - KŠ S. BEČIROVIĆ 44:8
Teinović 17, Pečnik 12; Očko 2, Petrovič 2, Grušovnik 2.

U15: KOPER - VOJNIK 42:55
Tumpič 15, Strahinja 7, Končar 7; Marzidovšek Nik 15, Jakopanec 11.

U17: PODČETRTEK - RADENSKA CREATIV 58:63*
Škorjanc 23, Bezgovšek 11; Copot 27, Ziško 16.
*Po podaljšku.

U13: PODČETRTEK - LJUBLJANA 46:35
Škorjanc 24, Bratuša 11; Povše 18, Zadolovšek 8.

U15: POREČ - BRANIK 27:70
Bilič 8, Grubica 8; Sobotič 20, Šujica 13, Brodnjak 10.

U13: VOJNIK - AZZURA TRIESTE 35:53
Pesjak 8, Kolar D. 7; Mermoglia 20, Camporeale 16.

U13: BRANIK - JEŽICA 33:42
Zapečnik 10, Vukotič 7, Oberlajt 6; Teinović 19, Pečnik 14.

U13: ROSETO - KŠ S. BEČIROVIĆ 16:37
Delnibletto 5, Valentini 4; Pešak 8.

U13: DAVERIO RAMS - LJUBLJANA 58:32
Capriotti 16, Raschi 10; Jurenec 12, Zavolovšek 6.

U15: ŠENTVID-LJUBLJANA - ROGAŠKA 23:76
Sili 6; Osek 16, Holešek 12, Sivka 12, Drofenik 12, Kolar 11.

Sreda, 28. december:

U13: ROSETO - DAVERIO RAMS 11:54
Del Nibletto 9; Buzzoni 10, Arduini 6.

U13: LJUBLJANA - KŠ S. BEČIROVIĆ 33:44
Jurenec 14, Povše 10; Pešak 17, Pristovnik 9.

U15: LJUBLJANA - BRANIK 43:63
Zorko 16, Križanič 11; Sobotič 21, Prah 16, Šujica 16.

U13: BRANIK - KŠ S. BEČIROVIĆ 54:49
Zapečnik 20, Oberlajt 10; Grušovnik 20, Slekovec 7.

U13: AZZURRA TRIESTE - JEŽICA 32:25
Camporeale 7, Mermoglia 6; Teinović 12.

U15: KOPER - ŠENTVID-LJUBLJANA 52:47
Stamenković 11, Končar 10, Haskič 10; Anđelković 18, Rihtaršič 14.

U13: PODČETRTEK - DAVERIO RAMS 48:42
Škorjanc 20, Bratuša 13; Raschi 25.

U17: ROSETO - LENART 69:54
Cianella 27, Polverari 13, di Blasio 12; Hedl 17, Krajnc M. 9.

U15: VOJNIK - ROGAŠKA 66:43
Birk 27, Marzidovšek Nik 12; Drofenik 16, Holešek 11.

U13: PODČETRTEK - ROSETO 52:14
Švigelj 13, Škorjanc 12; Roseto: Di Marco 6.

U15: POREČ - SEŽANA 34:46
Žužić 14, Grubica 10; Žižmond 11, Ukmar J. 10.

U17: LJUBLJANA - RADENSKA CREATIV 84:52
Weiss 14, Glavič 13, Radojičić 10; Copot 22, Gomboc 16.

U13: VOJNIK - BRANIK 42:29
Kolar T. 15, Kroflic 9; Babic 6, Zapecnik 6.

U13: DAVERIO RAMS - KŠ S. BEČIROVIĆ 47:42
Raschi 10, Buzzoni 9, Ardoini 8; Deticek 11, Pesak 8.

U15: KOPER - ROGAŠKA 37:52
Tumpic 20, Somen 6; Drofenik 17, Bjelovučić 7.

U13: VOJNIK - KŠ S. BEČIROVIĆ 34:28
Pritrznik 8, Kroflic U. 7; Slekovec 12.

U13: ROSETO - LJUBLJANA 21:46
Del Nibletto 9; Kregar 10, Jurenec 10.

U15: LJUBLJANA - POREČ 54:32
Križanič 18, Grobovšek 15; Grubica 18, Bilić 6.

U13: KŠ S. BEČIROVIĆ - AZZURRA TRIESTE 15:35
Grušovnik 4, Petek 4; Mermoglia 10, Camporeale 7.

U17: PODČETRTEK - ROSETO 38:65
Škorjanc F. 10; Di Blasio 20, Polucrari 17, Cianella 16.

U13: AZZURRA TRIESTE - BRANIK 36:27
Mermoglia 10, Camoporeale 6, Laporta 6; Oberlajt 11, Vukotič T. 10.

U15: VOJNIK - ŠENTVID-LJUBLJANA 66:26
Marzidovsek Nik 19, Marzidovsek Nejc 13, Cater 10; Sili 10, Peterlin 6.

U17: LENART - RADENSKA CREATIV 59:65
Krajnc A. 17, Hedl 16; Gomboc 19, Copot 17.

U13: VOJNIK - JEŽICA 21:23
Pesjak 5, Čerenak 5, Kolar 5; Pečnik 10, Teinović 8.

U15: BRANIK - SEŽANA 58:18
Šujica 15, Durović 10; Šturm 5.

Četrtek, 29. december:

U13: ROSETO - KŠ S. BEČIROVIĆ 25:31
Del Nibletto 13, Di Marco 6; Slekovec 8, Grušovnik 8, Petek 7.

U15: POREČ - ŠENTVID-LJUBLJANA 37:53
Grubica 16, Bilic 11; Rihtarsič 20, Sili 8, Naric 7.

U17: LJUBLJANA - ROSETO 77:65
Skulj 14, Turel 12, Vrhunec 11, Weiss 11; Cianella 19, Polverari 18.

U13: LJUBLJANA - BRANIK 47:39
Jurenec 16, Povše 8, Kregar 6, Krese 6; Vukotić 13, Zapečnik 11.

U15: SEŽANA - KOPER 41:47
Zizmond 13, Kunovac 7; Somen 17, Tumpič 11, Haskič 11.

U17: LENART - PODČETRTEK 60:62
Krajnc 36, Hedl 17; Bezgovšek 15, Boršič 11, Trupej 9 K., Škorjanc 9.

U13: KŠ S. BEČIROVIĆ - VOJNIK 39:38*
Pesak 13, Ozimič 8, Pristovnik 7; Kolar 17, Kroflic 6.
*Po podaljšku.

U17: RADENSKA CREATIV - ROSETO 58:70
Copot 30, Gomboc 17; di Blazio 16, Cianella 16, Polverari 16, di Tecco 11.

U13: DAVERIO RAMS - JEŽICA 35:23
Raschi 10, Arduini 8, Capriotti 6; Pečnik 10, Teinović 7.

U15: LJUBLJANA - ROGAŠKA 51:39
Zorko 15, Grobovšek 13, Križanič 9; Osek 14, Bjelovučić 7, Holešek 7.

U13: PODČETRTEK - AZZURRA TRIESTE 60:44
Škorjanc 18, Švigelj 12; Suerz 12, Mermoglia 10.

U15: BRANIK - VOJNIK 65:49
Šujica 16, Prah 15; Marzidovšek 14, Birk 11.

U17: LJUBLJANA - PODČETRTEK 65:19
Škulj 19, Radojičić 11; Škorajnc 15.

Končni vrstni red:

U13: 1. Terme Olimia Podčetrtek, 2. Azzurra Trieste, 3. Daverio Rams, 4. Ježica, 5. Košarkarska šola Sani Bečirović, 6. Vojnik, 7. Ljubljana, 8. AKK Branik, 9. Roseto.

U15: 1. AKK Branik, 2. Vojnik, 3. Ljubljana, 4. Rogaška, 5. Koper, 6. Mesarija Prunk Sežana, 7. ŠD Šentvid-Ljubljana, 8. Poreč.

U17: 1. Ljubljana, 2. Roseto, 3. Radenska Creativ Sobota, 4. Terme Olimia Podčetrtek, 5. Lenart.

Share

Komentarji   

 
+2 #1 tails 00:51 31-12-2016
Super turnir, se vidimo naslednje leto! :-)
Citat
 

Dodaj komentar

Iskalnik