V Evroligi se je začel zadnji, 15. krog v letu 2016. Alen Omić in Anadolu Efes sta gostila Luko Dončića in Real Madrid, Zoran Dragić in Jaka Blažič pa sta se z Emporio Armanijem in Baskonio prav tako doma pomerila proti Žalgirisu in Maccabiju Fox.

(foto: Euroleague.net)

Zmage so se razveselila Dončić in Blažič. Luka je bil od Anadolu Efesa po lastni podaji in košu Gustava Ayona boljši z 80:78, Jaka pa je Maccabi Fox odpravil s 101:88 in mu prizadejal šesti zaporedni poraz. Dragić je proti Žalgirisu klonil s 70:78.

Med slovenskimi predstavniki se je najbolj izkazal Luka Dončić, ki je prikazal še boljšo predstavo kot v 13. kolu, ko je postal najmlajši najkoristnejši igralec posameznega kroga Evrolige. V 23 minutah je vknjižil 17 točk (4/6 za dve, ¾ za tri), 9 podaj in 5 skokov ter si prislužil indeks v vrednosti 31.

Dragić je v 25 minutah dosegel 10 točk (4/6 za dve, 0/4 za tri, prosti meti 2/3), 4 skoke, 2 blokadi in 2 pridobljeni žogi, Omić je v 12 minutah prispeval 4 točke (1/2 za dve, prosti meti 2/4) in 1 pridobljeno žogo, statistika Blažiča pa je v dobrih 2 minutah igre ostala prazna.

Nocoj ob 18. uri bo srečanje 15. kroga odigral še Aleksej Nikolić, ki bo z Brosejem gostoval v Istanbulu pri Galatasarayju.