V španskem državnem prvenstvu so sklenili 14. kolo, ki bo večini slovenskih košarkarjev ostalo v dobrem spominu. Po Boštjanu Nachbarju so se v njem namreč zmage razveselili še Luka Rupnik, Luka Lapornik in Miha Lapornik.

(foto: arhiv Mihe Lapornika)

Luka Rupnik in Luka Lapornik sta s Fuenlabrado oziroma Joventutom pred domačimi navijači premagala Murcio (86:83) oziroma Zaragozo (84:80), Miha Lapornik pa je z Bilbaom v gosteh ugnal Obradoiro (83:77).

Med omenjeno trojico se je najbolj izkazal Miha Lapornik, ki je v 15 minutah igre dosegel 9 točk (nov osebni strelski rekord v ligi Endesa; 0/1 za dve, 3/7 za tri), 1 skok in 1 pridobljeno žogo.

Luka Rupnik je v 10 minutah prispeval 2 točki (1/2 za dve, 0/1 za tri), 2 podaji in 1 pridobljeno žogo, Luka Lapornik pa se v 4 minutah ni uspel vpisati med strelce (0/1 za dve in tri), zbral pa je 1 skok v napadu.

Liga Endesa, 14. kolo:

Sreda, 28. december:

MONTAKIT FUENLABRADA - UCAM MURCIA 86:83 (21:29, 24:19, 21:21, 20:14)

Popović 15, Hakanson 13, Smits 12,… Rupnik 2; Campazzo 19, Antelo in Baron 15, Delia 11.

VRHUNCI TEKME

DIVINA SEGUROS JOVENTUT - TECNYCONTA ZARAGOZA 84:80 (25:20, 12:19, 21:20, 26:21)

Bogdanović 22, Abalde 16, Vidal 11; Jelovac 15, Gecevičius 12, Benzing 11.

RIO NATURA MONBUS - RETABET BILBAO 77:83 (15:22, 20:21, 19:20, 23:20)

Bendzius 19, Pustovij 15, Yusta in Whittington 12; Bamforth 13, Mumbru in Eric 11, Lapornik in Buva 9.