V španskem državnem prvenstvu se je včeraj začel 14. tekmovalni krog. Na prvih petih tekmah so nastopili tudi Jaka Blažič, Boštjan Nachbar in povratnik po poškodbi gležnja Luka Dončić, nocoj pa bodo na parket stopili še Luka Rupnik ter Luka in Miha Lapornik.

(foto: realbetisbaloncesto.com)

Blažič (v štirih minutah igre je njegova statistika ostala prazna) je sinoči z Baskonio gostoval pri Gran Canarii in izgubil z 61:74, Nachbar in Dončić pa sta se v Sevilli pomerila v medsebojnem dvoboju. Uspešnejši je bil Boštjan, ki je z Real Betisom Real Madrid premagal s 86:85.

Odločilni koš za zmago je s črte prostega meta dosegel Juan Triguero, aktualni državni prvaki pa v preostalih 15 sekundah srečanja niso uspeli izenačiti oziroma zmagati.

Nachbar je k zmagi v 20 minutah prispeval 11 točk (3/6 za dve, ¼ za tri, prosti meti 2/2) in 5 skokov, Dončić pa je v 17 minutah zbral 6 točk (2/4 za dve, 0/2 za tri, prosti meti 2/2), 3 skoke, 2 podaji in 1 pridobljeno žogo.

Nocoj ob 20. uri bodo tekmo 14. kroga odigrali še Luka Rupnik ter Luka in Miha Lapornik. Rupnik bo s Fuenlabrado gostil Murcio, Luka Lapornik bo z Joventutom gostil Zaragozo, Miha Lapornik pa bo z Bilbaom gostoval pri Obradoiru.