Moštvi Krke in Uniona Olimpije sta za letos zaključili z nastopi v regionalni ligi ABA. Po odigranem 15. kolu so vedrejših obrazov Ljubljančani, ki so se s četrto zaporedno zmago zavihteli na sredino lestvice.

(foto: ABA)

Varovanci Gašperja Okorna so Novomeščane po tekmi v Stožicah ugnali tudi v Novem mestu, kjer so zmagali z 68:63.

Po izenačenem boju v prvi četrtini (16:18) so si Ljubljančani otipljivejšo prednost priigrali v drugi četrtini, ki so jo po delnem nizu 13:0 dobili z 21:11 in na odmor odšli z naskokom 12 točk (27:39).

Krka je v tretji četrtini znova zaigrala bolje in začela zniževati zaostanek, v vodstvo pa je zopet prešla v 35. minuti, ko je semafor po osmi zaporedni točki gostiteljev kazal rezultat 58:56.

V tistem trenutku je na sceno stopil prvi strelec in najkoristnejši igralec tekme Nikola Janković in v preostalih minutah dosegel še sedem od skupno 16 točk, za Krko pa sta iz igre po enkrat zadela le še Duško Bunić in Ronald Curry in zmagovalec srečanja je bil odločen.

Union Olimpija s sedmimi zmagami in osmimi porazi po novem zaseda 7. mesto na lestvici, Krka pa je po sedmem zaporednem porazu na 11. mestu.

Liga ABA, 15. krog:

Torek, 27. december:

KRKA - UNION OLIMPIJA 63:68 (16:18, 11:21, 19:12, 17:17)

Curry 17, Dimec 15, Bunić 11; Janković 16, Hrovat 13, Jefferson 10.

VRHUNCI TEKME

+2 #12 show man 12:12 29-12-2016
Citati duda:
Ma odločite se, ali se bo v Sloveniji šli državno prvenstvo v košarki, ali se bomo šli Rebec -Jefferson Globtroters šove? :sad: To je tolk mim, da glava boli

duda je spregledal. To se dogaja že vso sezono tudi na račun rezultata ekipe. Verjetno to paše vodstvu kluba, trenerju kot tudi večini gledalcev, da gledajo show ne pa košarke 5 : 5. Ko pa pade trojka iz 9 m , vsi doživijo "vrhunec" in pozabijo na duo šov.

+2 #11 planinc 11:56 29-12-2016
Citati Štajerc:
Kdo pa je tisti ata v NM, ki se razburja na vsaki tekmi?

Jaz sem vedno mislil, da je tisto uradna maskota kluba. Potem pa gledam tekmo in vidim še nekega zajca skakat ob igrišču.

+5 #10 duda 22:56 28-12-2016

+3 #9 Štajerc 22:10 28-12-2016

+1 #8 Znalec 18:57 28-12-2016
Mihevc e vodil vso tekmo pa so zgubii :-x

+3 #7 navijač 17:43 28-12-2016
Bil sem na tekmi in me je zadnje čase tudi sram , da pripadam množici gledalcev okrog mene iz katerih kričijo vinski hlapi. Tu ne mislim na tistih par navijačev okrog Alena ampak so to večni nergači na sodnike, igralce trenerje, ki bodo ob prihodu domov jedli s kužkom pod mizo... Najpej se je potrebno naučiti kulture in potem si lahko vzameš pravico do kritik, ki pa so lahko duhovite ne pa žaljive. Dvorana L. Štuklj je zadnje čase, ko jo domači igralci najbolj potrebujejo, ob poškodbah in boleznih bolj v škodo kot pomoč. Tudi igralci bi lahko prikazali malo več borbenosti še posebej v obrambi, zapiranju in skoku, kar ni potrebno posebej natrenirat, s tem bi lahko še slab met deloma kompenzirali. Vsak bi se lahko bolj potrudil.

+5 #6 Pero 14:29 28-12-2016
Citati Branko:
Rebca niso čist nič ustavili, ampak ni imel svojega dne, ker ni niti zicerjev zadel. Hrovat je letos nosilec, borben in mu trener zaupa četudi zgreši nekaj zaporednih metov. Prejšnjo tekmo proti Krki je bila vmesna statistika Hrovatovih trojk 0/6, nato je dve zadel v končnici. Veliko trenerjev bi ga ob slabem metu neupravičeno poslali na klop (tudi lanski Olimpijin) ali pa ga ne bi pustili metati !!!

Mislim, da bi ga tudi Okorn poslal na klop, če bi imel kakšno boljšo rešitev. :-) Sicer pa se strinjam, prav je da se jima daje priložnosti. Napake pa so del učenja.

+2 #5 Škoda 13:58 28-12-2016
Škoda poraza Krke. Rojc je pokazal, odlično centersko tehniko proti nižjim igralcem. Mihevc je s tem pridobil še enega kakovostnega igralca na poziciji št. 5.

+6 #4 Branko 13:47 28-12-2016

-5 #3 Re 13:38 28-12-2016