Helios z zmago v gosteh potrdil prvo mesto

Ekipa Helios Sunsov je odigrala zadnjo tekmo v rednem delu pokala Sixt Alpe Adria. Na gostovanju na Hrvaškem se je pomerila proti moštvu Zabok in ga premagala s 97:90 ter potrdila prvo mesto v skupini B.

(foto: Helios Suns)

V tekmo so bolje vstopili slovenski državni prvaki, ki so odlično odigrali prvo četrtino in jo dobili z 8 točkami razlike (24:16). V drugih desetih minutah je sledil 7-minutni strelski mrk gostov, v katerem so košarkarji Zaboka naredili delni izid 15:0 ter prešli v vodstvo, prav tako pa dobili polčas s 45:38. Gostitelji so vodili do 25. minute, ko so izbranci Jakše Vulića stopili na plin in suvereno dosegli novo zmago (97:90).

Pri Heliosu sta najbolj blestela Američana Cory Remekun (19 točk, 13 skokov, 2 ukr. žogi in 1 podaja) in Marcel Jones (20 točk, 7 skokov, 3 ukr. žoge in 2 podaji).

To je bila že druga zmaga Domžalčanov proti hrvaški ekipi (75:57), s katero so barvarji v skupini B osvojili končno prvo mesto in se bodo zato v četrtfinalu pokala pomerili s Sixt Primorsko, proti kateri so na prvi medsebojni tekmi v ligi Nova KBM v Kopru izgubili s 65:71.

Pokal Sixt Alpe Adria:

Ponedeljek, 26. december:

ZABOK - HELIOS SUNS 90:97 (16:24, 29:14, 19:27, 26:32)

Črnjević 24, Smajlagić 21, Zrnić 15; Jones 20, Remekun 19, Kyzlink 15.

Jakša Vulić, trener Helios Sunsov:

''Kljub nekoliko neprimernejšemu terminu tekme smo naredili dober posel, saj smo si z zmago na neugodnem terenu proti Zaboku zagotovili prvo mesto v skupini B. V igri smo imeli veliko vzponov in padcev, a najpomembneje je to, da smo na koncu zabeležili dve točki. Zdaj začenjamo pripravo na tekmo proti Krki, ki nas čaka v četrtek.''