Liga ABA je zagnala svoj 15. krog, ki so ga včeraj odprli Igokea in Karpoš Sokoli ter Partizan in MZT. Predzadnje ligaško kolo v letu 2016 bosta popestrila tudi Union Olimpija in Krka, saj ju v torek v Novem mestu čaka novi medsebojni obračun.

(foto: ABA)

Košarkarji iz Skopja so brez zmage ostali tako v Laktaših, kot tudi v Beogradu. Igokea je po priigrani prednosti 16 točk v prvem polčasu (50:34) zmagala z 79:71, Partizan pa je po bolj zbrani igri v zadnji četrtini slavil z 91:76.

Pri zmagovalcih sta se za ključna igralca izkazala Igokein Strahinja Mićović (20 točk in 3 skoki) in Partizanov Novica Veličković (21 točk, 5 skokov in 3 podaje).

Slovenski krilni košarkar Blaž Mahkovic je za Igokeo v 24 minutah igre prispeval 13 točk (4/7 za dve, 1/2 za tri, prosti meti 2/4), 6 skokov in 3 podaje, s čimer je za štiri točke in eno podajo popravil svoja osebna rekorda v doseženih točkah in podajah v letošnji sezoni lige ABA.