Detroit Pistonsi so kot prvo moštvo v vzhodni konferenci lige NBA odigrali prvih 30 tekem rednega dela sezone. Nasprotniki Batov so bili tokrat Biki iz Chicaga, ki so pred domačimi navijači prikazali izvrstno predstavo in prekinili niz treh zaporednih porazov.

(foto: detroitbadboys.com)

Chicago Bullsi so vprašanje o zmagovalcu rešili že v prvem polčasu. Ob strelsko nerazpoloženih gostih (met za tri 3/23) so gostitelji že v uvodni četrtini povedli za 16 točk (35:19), v naslednjih desetih minutah igre pa so svojo prednost povišali še na neulovljivih 35 točk (69:34).

Tekma se je končala z rezultatom 113:82, najboljši strelec Bikov pa je postal Jimmy Butler, ki je dosegel 19 točk. S 16 točkami mu je sledil Taj Gibson, 14 točk pa je dodal Robin Lopez.

V vrstah Detroit Pistonsov je bil s 16 točkami najbolj razpoložen Jon Leuer, Beno Udrih pa je v zgolj petih minutah na parketu prispeval 2 točk (1/1 za dve) in 2 podaji.

Detroit Pistonsi imajo po tretjem zaporednem porazu tako sedaj izkupiček 14 zmag in 16 porazov, s čimer v svoji diviziji zasedajo zadnje, peto mesto, v vzhodni konferenci pa so trenutno na desetem mestu.