V večeru Tima Duncana in dviga njegovega dresa pod strop AT&T Centra se je Goran Dragić z Miami Heatom še drugič v sezoni pomeril proti Boston Celticsom in bil še drugič poražen.

(foto: Miami Heat)

Vročica je 28. novembra proti Keltom v Miamiju izgubila s 104:112, sinoči pa je znova pred domačimi navijači utrpela poraz s 95:105.

Na prvi tekmi si je Heat odločilen zaostanek priigral v drugi četrtini (12:27), na drugi tekmi pa je v težave zašel že v prvih desetih minutah, saj je dal 19, prejel pa kar 37 točk.

Goran Dragić in njegovi soigralci so v nadaljevanju zaigrali bolje in se minuto in 48 sekund pred koncem četrte četrtine približali celo na -4 (93:97), a so nato še enkrat več naredili nekaj nespametnih napak in po prostih metih Marcusa Smarta in Terryja Rozierja izgubili s 95:105.

Dragić je na parketu še 10. tekmo zapored preživel več kot 30 minut (36), v tem času pa še drugič v tem mesecu oziroma sezoni dosegel več kot 30 točk (31), strelskemu izkupičku pa dodal še 7 podaj in 5 skokov.

Miami Heat ima po 28 odigranih tekmah 9 zmag in 19 porazov, do konca leta 2016 pa ga čaka še kar šest tekem. Njegov naslednji tekmec bo floridski rival Orlando Magic.