V noči s petka na soboto sta moštvi Detroit Pistons in Miami Heat odigrali novo tekmo v ligi NBA. Bati so gostovali pri Washington Wizardsih, Vročica pa je gostila Los Angeles Clipperse.

(foto: Youtube.com)

Obe ekipi slovenskih predstavnikov sta bili neuspešni. Beno Udrih je s Pistonsi po slabši igri v drugi in tretji četrtini izgubil s 108:122, Goran Dragić pa je s Heatom v zadnjih devetih sekundah pozabil na Chrisa Paula in DeAndreja Jordana in po njunih treh skupnih točkah klonil z 98:102.

Udrih je v 6 minutah igre dosegel 5 točk (1/1 za tri, prosti meti 2/2) in 3 podaje, Dragić pa je v 39 minutah zbral 21 točk (7/13 za dve, 0/3 za tri, prosti meti 7/7), 11 podaj, 6 skokov in 2 pridobljeni žogi ter s tem vknjižil tretjega dvojnega dvojčka v sezoni.

Detroit Pistonsi imajo po 28 tekmah 14 zmag in prav toliko porazov, Miami Heat pa ima po 27 tekmah 9 zmag in 18 porazov. Bati se bodo na naslednji tekmi doma pomerili z Indiano Pacersi, Vročica pa bo prav tako doma gostila Boston Celticse.