Krka in Union Olimpija sta v nedeljo odigrali svojo 13. tekmo v ligi ABA. Novomeščani so gostovali pri Ciboni in bili poraženi z 88:65, Ljubljančani pa so gostili Zadar in zmagali z 78:76.

(foto: ABA)

Moštvo Krke je tudi v Zagrebu pri Nebojši Joksimoviću in Žanu Marku Šišku nastopilo brez svojega, še vedno poškodovanega, prvega strelca Marka Lukovića, a se kljub temu ni hotelo kar tako predati.

Dolenjci so srečanje začeli izvrstno in po šestih zaporednih točkah v režiji Dominiqua Elliotta in Sandija Čebularja povedli s 6:2, nato pa vodili vse do četrte minute in pete točke Nebojše Joksimovića, ki je s trojko Cibono vnovič popeljal v vodstvo (10:8).

V naslednjem napadu gostov je rezultat poravnal Žiga Dimec, nato pa so gostitelji prevzeli pobudo in z delnim nizom 13:2 še pred koncem uvodne četrtine pobegnili na prednost 11 točk (23:12), v 17. minuti pa nato vodstvo povišali še na +17 (43:24) in na odmor odšli z ravno tolikšnim naskokom.

V drugem polčasu se Krka ni uspela vrniti v igro za zmago. Ciboni se je najbolj približala v 26. minuti, ko je Ronald Curry z uspešnim metom z razdalje zaostanek znižal na -13 (60:47), dvoboj pa na koncu izgubila z 88:65.

V Ljubljani je v tekmo z Zadrom pogumno krenila tudi Union Olimpija in po trojki Jana Barbariča povedla s 7:4, s štirimi zaporednimi točkami Devina Oliverja pa v peti minuti prednost povišala na pet točk (11:6). Štiri minute kasneje je Zadar izenačil na 16:16, trojki Blaža Mesička in Gregorja Hrovata pa sta pripomogli, da so Ljubljančani prvo četrtino dobili s 24:21.

Med 12. in 15. minuto so Zadarčani uprizorili preobrat in prvič na tekmi povedli (28:32), nato pa sta voz zmajev iz krize potegnila Nikola Janković in Mirko Mulalić in s skupnimi 15 točkami Ljubljančane pred drugim polčasom vrnila v vodstvo (45:37).

V tretji četrtini je gostujoča navijaška skupina Tornado z baklami naredila megleno zaveso, krajšo prekinitev pa so bolje izkoristili njihovi ljubljenci, ki so do 28. minute dosegli še 17 točk in po le štirih točkah gostiteljev povedli s 54:49.

Zaostanek treh točk iz tretje četrtine (55:58) je v zadnjih desetih minutah rednega dela igre začel topiti Janković, ki je v 33. minuti uspel rezultat poravnati na 61:61, po novih točkah Mesička in Brandona Jeffersona pa so Ljubljančani štiri minute pred koncem spet vodili (70:67).

V 38. minuti sta bili ekipi znova povsem skupaj (72:72), v napeti končnici pa so bili bolj zbrani gostitelji, pri katerih so izsiljene osebne napake v ključne točke za zmago pretvorili MVP kroga Janković, Jefferson in Oliver, ki je s svojo sedmo točko postavil tudi končni rezultat 78:76.

Po polovici rednega dela lige imata Krka (štirje zaporedni porazi) in Union Olimpija (dve zaporedni zmagi) po pet zmag in osem porazov, višje mesto na lestvici (7.) pa zaradi boljše razlike med danimi in prejetimi koši zasedajo Ljubljančani.

Liga ABA, 13. krog:

Nedelja, 11. december:

CIBONA - KRKA 88:65 (23:18, 25:13, 20:19, 20:15)

Šakić 16, Šiško 15, Rozić 14,... Joksimović 7; Elliott 15, Curry 13, Čebular 12.

Dejan Mihevc, trener Krke:

''Cibona je zelo kvalitetna in izkušena ekipa. Danes so bili boljši v vseh elementih igre. Individualno smo slabo odreagirali, pri njih pa je ravno individualna kvaliteta prišla do izraza. Fizično so močnejši in mislim, da so zasluženo zmagali.''

UNION OLIMPIJA - ZADAR 78:76 (24:21, 21:16, 10:21, 23:18)

Janković 24, Mulalić in Jefferson 12, Mesiček 10; Marinković 17, Vladović in Barač 15, Krajina 11.

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije:

"Čestitke igralcem za zelo težko in pomembno zmago. Mislim, da smo bili nekoliko nervozni in, da se je breme zmage dalo čutiti na srečanju. Morali smo zmagati. V prvem polčasu smo imeli nekaj priložnosti, da se rezultatsko oddaljimo. Mislim, da smo bili energetsko dobri in tempo je bil oster. V drugem polčasu smo vrhunsko branili, a v napadu grešili. V tistem trenutku bi morali narediti razliko. V končnici smo imeli tudi nekaj sreče. Zadovoljen sem, da smo zdržali. Verjamem, da bomo v nadaljevanju sezone izgledali veliko boljše, saj se nam ritem tekem počasi umirja. Imeli bomo več časa za regeneracijo in trening. Zadovoljen sem, kako smo odigrali v končnici."