V ponedeljek sta Union Olimpija in Krka v Stožicah odigrali preloženo tekmo 2. kola lige ABA. Uspešnejši so bili gostitelji, ki imajo pred zadnjeuvrščenimi Karpoš Sokoli zdaj dve zmagi prednosti.

(foto: ABA)

Niti Ljubljančani niti Novomeščani po prvi in drugi četrtini niso imeli niti točke prednosti, v tretjem delu igre pa so košarkarji Uniona Olimpije izkoristili odstotnost najkoristnejšega igralca Krke Marka Lukovića, prestavili v višjo prestavo in se z delnima nizoma 7:0 in 11:0 v 26. minuti oddaljili na 13 točk razlike (55:42).

S tolikšno prednostjo so zmaji odšli tudi v zadnjo četrtino, v kateri je bil zmagovalec dokončno odločen v 33. minuti, ko je Mirko Mulalić zadel še svojo četrto trojko (njegov met za tri 4/8) za vodstvo z 71:51.

Pri Unionu Olimpiji, ki je najbolj opazno prednjačila v napadalnem skoku (12:5), je bil z 19 točkami prvi strelec Brandon Jefferson, pri Krki pa sta si to vlogo razdelila Matic Rebec in Ronald Curry, ki sta zbrala po 12 točk.

V naslednjem, že 13. kolu lige ABA bo Krka v nedeljo gostovala pri Ciboni, Olimpija pa bo isti dan gostila Zadar.