Moška članska reprezentanca v košarki 3x3 je zaključila z nastopi na svetovnem prvenstvu v kitajskem mestu Guangzhou. Slovenski fantje so za konec z 18:17 premagali še Špance in se povsem zasluženo okitili z bronasto kolajno.

(foto: FIBA 3x3)

Simon Finžgar, Adin Kavgić, Anže Srebovt in Gašper Ovnik, ki so se prvenstva udeležili kot aktualni evropski prvaki, so zadnji tekmovalni dan začeli s porazom v polfinalu proti ekipi Združenih držav Amerike (15:17), potem pa misli hitro usmerili k tekmi za 3. mesto.

V njej so se pomerili proti izbrani vrsti Španije, ki so jo v polfinalu s 17:13 premagali Srbi. Slovenci so začeli odlično in povedli s košem Ovnika, nato pa so Španci zadeli za tri in z uspešnim prodorom pod košem povedli s 3:1.

V naslednjih minutah je bil rezultat še štirikrat poravnan (3:3, 5:5, 7:7 in 8:8), potem pa sta znova zadela Ovnik in Finžgar in Sloveniji dobrih pet minut pred koncem tekme priigrala pomembni dve točki naskoka.

Slovenski košarkarji so ostali v vodstvu vse do dobrih dveh minut pred zadnjim sodnikovim žvižgom, ko so Španci s trojko izenačili na 13:13, v odločilnih trenutkih tekme pa so na krilih razpoloženega Finžgarja vendarle prevladali in slavili veliko zmago z 18:17.

V finalu sta se pomerili Srbija in ZDA, naslova svetovnega prvaka pa so se polastili Srbi, ki so Američane ugnali z 21:16.

Tekmi Slovenije od 00:00 in od 1:23:25 dalje

Svetovno prvenstvo v košarki 3x3, Guangzhou, Kitajska: