Celjanke ugnale najuspešnejšo ekipo v zgodovini lige NCAA

Članska ekipa Cinkarne Celje je sinoči v Kopru odigrala drugo pripravljalno tekmo in dosegla prvo zmago. V dvorani Osnovne šole Koper je visoko porazila moštvo ameriške Univerze Connecticut.

(foto: Cinkarna Celje)

Aktualne državne in pokalne prvakinje so se v petek v Benetkah pomerile z ameriško Univerzo Georgia Tech in izgubile z 41:60, včeraj pa so se v Kopru zoperstavile 11-kratnim prvakinjam študentske lige NCAA in slavile zmago z 79:59.

Varovanke Damirja Grgića so po prvi četrtini zaostajale za 5 točk (17:22), v preostalih 30 minutah igre pa so zaigrale bolje, prepričljivo dobile vse naslednje četrtine (19:15, 25:10 in 18:12) ter zmagale s kar 20 točkami razlike.

Prva strelka Celjank je bila novinka Oderah Chidom, ki je rojakinjam nasula 24 točk. Najbolj razpoloženi Slovenki sta bili Larisa Ocvirk in Eva Stefanoski, ki sta dosegli po 10 točk.