Ženska reprezentanca do 18 let je končala z nastopi na evropskem prvenstvu divizije A. Na svoji sedmi tekmi v madžarskem Šopronu se je pomerila z izbrano vrsto Švedske ter se veselila tretje zmage in končnega sedmega mesta.

(foto: FIBA)

S tem rezultatom je tokratna generacija postavila tretji najboljši rezultat v zgodovini ženske mladinske reprezentance. Boljši sta bili le generaciji leta 1992, ko so Slovenke na domačem prvenstvu osvojile četrto mesto, in leta 1997, ko je Slovenija prav tako na domačem parketu osvojila peto mesto.

V prvi četrtini si nobeni reprezentanci ni uspelo priigrati večje prednosti. Slovenke so vodile največ za štiri točke, Švedinje pa za tri. Po prvih desetih minutah, v katerih je Lejla Pamić dosegla prav toliko točk, so bile v prednosti varovanke Slavka Duščaka (19:18).

Na začetku druge četrtine so si Švedinje s še naprej izjemno razpoloženo Klaro Lundquist priborile prednost osmih točk (22:30), do konca prvega polčasa pa so Slovenke izničile zaostanek in izid poravnale na 34:34.

Po najdaljšem odmoru sta ekipi nadaljevali v podobnem ritmu in izenačeni igri, trojka Tjaše Kende in novi dve točki kapetanke Teje Goršič pa sta Slovenijo ob koncu tretje četrtine vrnili v vodstvo (48:45).

Izmenjavanju v vodstvu smo bili priča tudi v zadnji četrtini, zmagovalke srečanja pa smo dobili v zadnji minuti in pol, ko so Slovenke na krilih Zale Friškovec, Lejle Pamić in Teje Goršič dosegle sedem zaporednih točk in 24 sekund pred koncem pobegnile na šest točk razlike (69:63). Končni rezultat 70:67 je s črte prostega meta postavila Aleksandra Krošelj

Najkoristnejša igralka in najboljša strelka Slovenije je bila Teja Goršič, ki je vpisala 17 točk, 6 skokov, 4 podaje in 1 pridobljeno žogo, dvomestno število točk pa je zbrala še Lejla Pamić (14).

Za naslov evropskih prvakinj se bosta nocoj ob 20.15 udarili Srbija in Belgija.